بخشنامه رئیس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومان مهریه/ تاکید بر افزایش مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی محکومٌ علیه

۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸:۱۷
کد خبر: ۴۶۰۳۰۱
رئیس قوه قضاییه درخصوص محکومین تأدیه مهریه بر اساس تعداد سکه طلا، بخشنامه‌ای صادر کرد.
بخشنامه رئیس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومان مهریهبه گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه، در پی اعلام سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری روز یکشنبه مورخ ۹۷/۷/۲۲ در خصوص محتویات بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه راجع به ارائه تسهیلات لازم برای جلوگیری از زندانی شدن محکومان مهریه متن کامل این بخشنامه به این شرح اعلام می‌گردد.
 
رؤسای کل دادگستری استان‌های سراسر کشور نظر به برخی گزارش‌های واصله تعدادی از محکومین تأدیه مهریه بر اساس تعداد سکه طلای تعیین شده به علت افزایش غیر متعارف قیمت آن توان پرداخت را نداشته و به همین جهت در اجرای قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی به زندان معرفی می‌شوند.
 
بدین وسیله مقرر می‌دارد؛ ترتیبی اتخاذ گردد تا دادگاه‌ها به صورت خارج از نوبت و بدون تعیین وقت رسیدگی نسبت به درخواست تعدیل که از سوی زوج تقدیم می‌گردد رسیدگی و مهلت‌های تأدیه سکه را متناسب با وضعیت مالی محکومٌ علیه افزایش داده تا بدین ترتیب از زندانی شدن آنان جلوگیری به عمل آید. ضمناً آمار پرونده‌های موضوع این بخشنامه به صورت فصلی به حوزه معاون اول گزارش شود.
 
مسئولیت اجرای این بخشنامه به عهده رئیس کل دادگستری استان می‌باشد. صادق آملی لاریجانی
 


نادر
|
-
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
0
0
خدا حفظتون کنه بخدا کار بزرگی کردید. ممنون
بهروز
|
-
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
0
0
خیلی ممنون و متشکر
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha