دیدار پاکدل با روسای فدراسیون‌های هندبال اسپانیا و آرژانتین

14:25 - 30 دی 1401
کد خبر: ۴۶۰۲۴۰۴
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
رئیس فدراسیون هندبال ایران با رؤسای فدراسیون هندبال اسپانیا و آرژانتین دیدار و گفت‌گو کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون هندبال؛ علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران  فرانسیسکو گارسیا رئیس فدراسیون هندبال اسپانیا در حاشیه برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان 2023 با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند و زمینه‌های توسعه همکاری مشترک در رشته هندبال را مورد بررسی قرار دادند.

فرانسیسکو گارسیا رئیس فدراسیون هندبال اسپانیا در این دیدار با بیان اینکه نمایش ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان او را به وجد آورده، اظهار کرد: تیم ملی ایران نسبت به دوره قبلی رقابت‌های جهانی که در آن حضور داشته پیشرفت چشمگیری داشته و این اتفاق نشان از رشد هندبال ایران دارد.

وی ادامه: خبرهای خوبی از هندبال ایران می‌شنوم و از این موضوع خرسندم. سال گذشته میزبان رقابت‌های قهرمانی زنان جهان بودیم و اتفاق ویژه آن رویداد حضور تیم زنان ایران بود.

گارسیا افزود: به عنوان عضوی از خانواده هندبال جهان از پیشرفت‌ها و دستاوردهای هندبال ایران خوشحالم و امیدواریم این مسیر را همچنان طی کنید و در نهایت این پیشرفت‌ها سبب پیشرفت هندبال در سراسر جهان خواهد شد.

رئیس فدراسیون هندبال اسپانیا با ابراز تمایل نسبت به گسترش همکاری‌ها میان دو فدراسیون هندبال ایران و اسپانیا خاطر نشان کرد: در رقابت‌های قهرمانی جهان سال گذشته مذاکرات خوبی با علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران داشتم. امیدوارم بتوانیم در این راستا برنامه‌های خوبی را جهت همکاری‌های مشترک از جمله برگزاری دیدارهای تدارکاتی داشته باشیم.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران نیز در این دیدار اظهار کرد: اسپانیا یکی از کشورهای صاحب‌نام و قدرتمند در هندبال جهان به شمار می‌رود و بهره بردن از تجربیات هندبال اسپانیا می‌تواند به رشد هندبال ایران کمک نماید.

وی افزود: از برگزاری دیدارهای تدارکاتی هم در بخش مردان و هم در بخش زنان با تیم‌های ملی هندبال اسپانیا استقبال می‌کنیم و امیدوارم به زودی شاهد رخ دادن این اتفاق باشیم.

همچنین رئیس فدراسیون هندبال آرژانتین در این دیدار از تمایل به برگزاری دیدارهای دوستانه با تیم‌های هندبال ایران به ویژه در بخش ساحلی خبر داد.

کارلوس گابریل فریرا رئیس فدراسیون هندبال آرژانتین خطاب به رئیس فدراسیون هندبال ایران اظهار کرد: تیم ملی هندبال ایران در دومین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و توانست به مرحله اصلی مسابقات جهانی راه پیدا کند و باید این اتفاق را به رئیس فدراسیون هندبال ایران تبریک بگویم.

وی با ابراز تمایل از همکاری میان دو فدراسیون هندبال آرژانتین و ایران افزود: می‌توانیم همکاری‌های خوبی را به ویژه در بخش هندبال ساحلی داشته باشیم. هندبال ساحلی نوجوانان ایران درخشش چشم‌گیری در مسابقات قهرمانی جهان داست و گرچه مسافت دو کشور از یکدیگر زیاد است اما می‌توان برنامه‌ای را برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی در نظر گرفت.

علیرضا پاکدل نیز ضمن استقبال از برگزاری دیدارهای دوستانه با تیم ملی آرژانتین اظهار ‌کرد: در صورت فراهم شدن شرایط آمادگی آن را داریم که در دیدارهای دوستانه به مصاف تیم‌های ملی آرژانتین برویم.

وی افزود: به این دلیل که فاصله زیاد دو کشور، می‌توانیم دیدارهای خود را پیش از برگزاری رقابت‌های مهم بین‌المللی در کشور میزبان برنامه‌ریزی کنیم. امیدوارم هرچه زودتر زمینه گسترش این همکاری‌ها فراهم شود و در دیدارهای دوستانه با یکدیگر مصاف کنیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *