وزیر کشور: سپاه نماد مبارزه با تروریست‌های تکفیری است

12:20 - 29 دی 1401
کد خبر: ۴۶۰۱۴۱۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
وزیر کشور با بیان اینکه سپاه مقتدر با هدایت شهید سلمیانی، نماد مبارزه با تروریست‌های تکفیری است گفت: دشمن در پی شکست در اغتشاشات، به توطئه‌هایی همچون تلاش اروپا برای قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های ترویستی روی آورده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در این جلسه گزارشی از اقدامامت و فعالیت‎های دولت در عرصه‌های بین‌المللی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ارائه کرد و همچنین از ماموریت‌های وزارت کشور در این دوره سخن گفت.

وی به تلاش‌های دولت برای کاهش نرخ تورم اشاره کرد و افزود: مساله اصلی اشتغالزایی در کشور است و یکی از برنامه‌های جدی دولت در یکسال گذشته، احیای چهار هزار و ۵۰۰ واحد اقتصادی راکد بوده است.

تشویق به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مردم
وزیر کشور ادامه داد: برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم، چاره‌ای جز سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی نداریم. با آنکه دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته است اما نیازمند حضور گسترده بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری هستیم.

وحیدی اضافه کرد: همچنین مردمی را که منابع مالی در اختیار دارند، تشویق می‌کنیم در این بخش مشارکت داشته باشند و دولت هم می‌کوشد همه موانع را برای جذب سرمایه گذاری برطرف سازد.

انزوای کم‌سابقه رژیم صهیونیستی
وی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی که در داخل سرزمین‌های اشغالی به کودک‌کشی و تخریب منازل فلسطینی‌ها  مشغول است، در عرصه بین‌المللی به شکل کم سابقه‌ای منزوی شده است و جریان‌های مقاومت در داخل و خارج فلسطین، اقدامات خوبی را برای خنثی کردن توطئه‌های این رژیم به کار بسته‌اند.

وزیر کشور همچنین به بحث اغتشاشات اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: دشمن با تمام ظرفیت برای آسیب زدن به نظام و مردم وارد شد و در پی شکست از این اغتشاشات، به توطئه‌های بین‌المللی همچون اخراج ایران از کمسیون مقام زن و تلاش اروپا برای قرار دادن سپاه در لیست گروه های ترویستی روی آورده است.

وحیدی تصریح کرد: سپاه مقتدر با هدایت شهید سلمیانی، نماد مبارزه با تروریست‌های تکفیری است.

صدا و سیما تلاش دولت برای کاهش مشکلات مردم را به تصویر بکشد
آیت الله حسینعلی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید هم در این دیدار اظهار کرد: دولت باید بیشتر تلاش کند تا بر اساس گفتمان اصلی انقلاب که همان رفاه و رضایت مردم است، محقق شود تا گرانی‌ها کنترل شود و رفاه نسبی برای همه مردم شکل بگیرد.

وی افزود: بسیاری از مردم گلایه‌هایی از برخی مشکلات اقتصادی دارند و انتظار دارند دغدغه آنها را به گوش مسئولان برسانیم.

این مرجع عالی‌قدر ادامه داد: می‌دانیم که دولت تلاش می‌کند اما انتظار داریم این تلاش‌ها به نتیجه برسد و مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب به یک رفاه نسبی برسند که باعث افزایش رضایتمندی آنها از نظام خواهد شد.

آیت الله نوری همدانی با تمجید از فعالیت‌های میدانی و جهادی دکتر وحیدی، اضافه کرد: این روحیه بسیار ارزشمند است و مردم انتظار از مسئولانی همچون جنابعالی انتظار دارند با تلاش جهادی شبانه رزوی، مشکلات اقتصادی و رفاهی آنها برطرف شود.

وی تاکید کرد: انتظار داریم صدا و سیما هم فعالیت‌های دولت برای توسعه، رفاه و آبادانی کشور را به تصویر بکشد تا مردم در جریان تلاش‌ها دولت قرار بگیرند.

تاکید بر ایستادگی در مقابل توطئه‌های رژیم صهیونیستی
این مرجع عالی‌قدر جهان تشیع همچنین به دشمنی رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به ایران اشاره کرد واز مسئولان و دولت خواست با تمام توان و اقتدار در مقابل توطئه‌های آنها بایستند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *