بررسی اعتبارات تملک دارایی استان‌ها در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه

۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱:۴۳
کد خبر: ۴۵۹۸۷۴۳
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی کمیسیون تلفیق از بررسی اعتبارات تملک دارایی استان‌ها در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، رحیم زارع در تشریح نشست نوبت صبح کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: کمیسیون امروز موضوع اعتبارات تملک دارایی استان ها را با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه بررسی کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به گزارش سازمان برنامه و بودجه در زمینه اعتبارات تملک دارایی استان ها در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: مسئولین سازمان تاکید کردند که ۷۰ هزار میلیارد تومان بودجه تملک دارایی های استان ها بوده که تاکنون ۱۷ درصد یعنی نزدیک به ۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان محقق شده است.

وی با اشاره به پیش بینی سازمان برنامه و بودجه برای اعتبارات تملک دارایی استان ها بیان کرد: طبق پیش‌بینی سازمان برنامه و بودجه، بودجه اعتبارات تملک دارایی استان ها در سال آتی حدود  ۸۵ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان خواهد بود که ۳۵ هزار میلیارد تومان آن از محل قانون استفاده متوازن، ۲۷ هزار میلیارد تومان از محل تملک استانی، ۲۱ هزار میلیارد تومان از محل ۳ درصد نفت و گاز و دو هزار میلیارد تومان هم از محل ۲۷ صدم  مالیات بر ارزش افزوده است. البته این دو هزار میلیارد تومان مختص به بخش ورزش و آموزش و پرورش است و مابقی در حوزه نرخ بیکاری، آب شرب شهرها و روستاها، بهداشت و درمان، بهسازی روستاها و امور عمرانی شهرها و زیرساخت‌های جاده‌ای و سایر هزینه خواهد شد.

زارع با اشاره به بررسی گزارش بودجه شرکتهای دولتی در جلسه شب گذشته این کمیسیون کرد: در جلسه شب گذشته گزارشی در رابطه با بودجه شرکت‌های دولتی در سال ۱۴۰۱ استماع شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد:در سال جاری، ۱۳۴ شرکت زیان ده با ۵۸ هزار میلیارد تومان زیان،۴۷ شرکت بدون سود و زیان و سربه سر و همچنین ۱۶۸ شرکت سوده به میزان ۱۸۳ هزار میلیارد تومان سود، از جمله آمارهای ارائه شده پیرو این گزارش بود.

وی با بیان اینکه با اشاره به پیش بینی ها در زمینه بودجه شرکت‌های دولتی در سال ۱۴۰۲ تاکید کرد: براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه، ۱۵۰ شرکت با سود ۲۱۸ هزار میلیارد تومان، ۱۶ شرکت زیان ده با تقریباً ۱۹ هزار میلیارد تومان زیان ، ۱۸۲ شرکت در وضعیت نقطه سر به سر و بدون سود و زیان  برای سال ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده است.

زارع با تاکید مجدد بر این نکته که کمیسیون تلفیق در پنج روز گذشته هیچ مصوبه نداشته است، اظهار کرد: اعضای کمیسیون تلفیق در نوبت عصر امروز  در زمینه کلیات لایحه بودجه تصمیم‌گیری خواهند کرد تا ما گزارش خودمان را نهایتا به صحن علنی مجلس ارسال کنیم بنابراین امروز بعدازظهر کلیات لایحه بودجه رای گیری خواهد شد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه در کمیسیون، موافقین و مخالفین، مسئولین دیوان محاسبات، مرکز پژوهش ها و اتاق های بازرگانی اظهارنظر خواهند کرد و نهایتا در این بخش تصمیم‌گیری خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha