سرما و کاهش مراجعات به مراکز اهدای خون/درخواست انتقال خون از تهرانیها

۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱:۵۰
کد خبر: ۴۵۹۶۴۰۰
مدیرکل انتقال خون استان تهران از مردم پایتخت خواست تا در این روزهای سرد سال و برای نجات جان بیماران به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.

خبرگزاری میزان - سید منتظر شُبّر از مردم پایتخت خواست تا در این روزهای سرد سال و برای نجات جان بیماران به مراکز اهدای خون مراجعه کنند و با اشاره به اینکه نیاز بیماران به خون و فرآورده های خونی روزانه و همیشگی است، گفت: کاهش مراجعات مردم به مراکز اهدای خون به دلیل برودت هوا باعث شده است تا یک بار دیگر از مردم همیشه در صحنه و وفادار استان تهران درخواست کنیم تا در این روزهای سرد سال، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و مراکز اهدای خون در تمام روزها آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون هستند.

وی افزود: بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی و مصرف ۲۵ درصد خون و فرآورده های خونی در استان تهران، نشان دهنده ضرورت اهدای خون پایتخت نشینان در این روزهای زمستانی است تا با افزایش مشارکت داوطلبان اهدای خون بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران و مراکز درمانی به خون و فرآورده های خونی همچون پلاکت باشیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ادامه داد: پلاکت یکی از فرآورده های خونی است که برای کمک به زندگی بیمارانی همچون مبتلایان سرطان استفاده می شود و مدت زمان نگهداشت آن فقط سه روز است و این یعنی باید به صورت منظم و مستمر در تهیه و تامین این فرآورده خونی موفق باشیم و این جز با همدلی و همراهی مردم عزیز به ویژه جوانان میسر و ممکن نخواهد بود.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران،  وی در پایان گفت: داوطلبان اهدای خون برای آگاهی از نشانی و ساعات فعالیت تمامی مراکز اهدای خون در استان تهران، می توانند به درگاه  اینترنتی  www.tehran.ibto.ir  مراجعه کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha