دیدار و گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با رئیس پارلمان لبنان

۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶:۱۰
کد خبر: ۴۵۹۴۰۶۱
وزیر امور خارجه کشورمان با رییس پارلمان لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان_ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات لبنانی با نبیه بری رئیس مجلس لبنان ملاقات و گفتگو کرد.

در این دیدار علاوه بر تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت سیاسی لبنان، موضوعات مورد اهتمام دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار گفت: ما از بیروت یکبار دیگر بر حمایت خود از ثبات و استقرار داخلی و تکمیل روند سیاسی در لبنان از طریق گفتگو میان جریان های مختلف این کشور بدون مداخله خارجی تاکید می کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از ثبات و امنیت لبنان حمایت کرده است، اضافه کرد: ما استقرار و ثبات لبنان را به نفع کل منطقه می دانیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی لبنان مداخله نمی کند، اما در صورت نیاز به کمک و نقش جمهوری اسلامی ايران، از هيچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: هر میزان روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و لبنان را افزایش دهیم، به نفع دو کشور و دو ملت است.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به توان فنی بالای جمهوری اسلامی ایران در ساخت نیروگاههای برق و رفع مشکلات لبنان در این زمینه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ساخت نیروگاه برق در این کشور اعلام کرد.

مسائل یمن و فلسطین نیز از اهم موضوعات منطقه ای بود که در این ديدار مورد تبادل نظر قرار گرفت.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان‌ نیز ضمن مروری بر آخرین وضعیت روند سیاسی در لبنان، با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از هيچ کمکی به لبنان دریغ نکرده است، از حمایت های جمهوری اسلامی ايران از لبنان قدردانی کرد.

نبیه بری افزود: زمینه های مختلفی برای توسعه روابط لبنان و ایران وجود دارد و تقویت همکاری های دوجانبه، تأمین کننده منافع دو کشور خواهد بود.

رئیس مجلس لبنان همچنین با اشاره به اهمیت مسئله فلسطین، نسبت به افزایش تهدیدات علیه فلسطینیان با توجه به حاکمیت جریان افراطی در سرزمین های اشغالی ابراز نگرانی کرد و ضرورت حمایت جهانی از فلسطین را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *