هشدار هواشناسی تهران درباره بارش‌ها در ارتفاعات/از سفرهای غیرضرور و کوهنوردی بپرهیزید

۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸:۰۳
کد خبر: ۴۵۹۴۰۲۱
اداره کل هواشناسی استان تهران به دنبال احتمال بارش برف و باران، رخداد مه، وزش باد و کولاک برف در ارتفاعات این استان، نسبت به پرهیز از سفرهای غیرضروری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی (زنجیر چرخ و سوخت کافی)، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و آمادگی دستگاه‌های خدمت‌رسان شهری و جاده‌ای توصیه کرده است.

خبرگزاری میزان - اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زردرنگ و با اشاره به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی که از اواخر وقت روز شنبه (24 دی‌ماه) آغاز می‌شود و روز یکشنبه (25 دی‌ماه) پایان می‌یابد، آورده است: بارش برف و باران، رخداد مه، وزش باد و کولاک برف در ارتفاعات در استان تهران به ویژه ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

از این رو احتمال لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، یخ‌زدگی معابر کوهستانی، کولاک برف در محورهای کوهستانی و احتمال آبگرفتگی محدود معابر وجود دارد. 

در همین راستا اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به پرهیز از سفرهای غیرضروری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی (زنجیر چرخ و سوخت کافی)، تمهیدات لازم در صنعت کشاورزی در جلوگیری از احتمال خسارات ناشی از سرما و یخبندان، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی دستگاه‌های خدمت‌رسان شهری و جاده‌ای توصیه کرده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha