وزیر بهداشت: بانوان نظام سلامت در ایام کرونا افتخار آفریدند

۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰:۳۳
کد خبر: ۴۵۹۲۵۹۶
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توانمندی، دانش و قابلیت بانوان را ستودنی توصیف و تصریح کرد: در ایام همه گیری کرونا بانوان کادر سلامت، ایثار و فداکاری های بسیاری از خود نشان دادند و افتخار آفریدند.

خبرگزاری میزان - به گزارش وبدا، بهرام عین اللهی، در مراسم  بزرگداشت ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن  که با حضور زنان شاغل در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت صدیقه کبری (س) و روز زن و مادر، بیان کرد: ایام ولادت حضرت فاطمه (س)، از  ایام مبارکیست که خداوند دعاهایمان را مستجاب می کند و دلیل این موهبت  وجود مقدس حضرت صدیقه  طاهره(س) است. 

وی با بیان این که  بانوان  نقش بی بدیلی در خانواده و جامعه دارند، افزود: تاریخ ایران اسلامی، تاریخی بسیار گرانقدر و با عظمت به خصوص در سالهای بعداز انقلاب اسلامی و با حضور زنان در عرصه های مختلف، بوده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه (س) مادر دو امام بزرگوارمان امام حسن (ع) و امام حسین (ع) هستند و بزرگترین خصوصیت ایشان ولایتمداری بود که با فداکاری تا پای جان در دفاع از ولایت  در مقابل دشمنان ایستادند و مبارزه کردند. ایشان الگویی ناب و بی مانند برای زندگی نه تنها مسلمانان بلکه مردم تمام عالم به شمار می روند  و با روشنگری‌ های خویش، نعمت ولایت را پاس داشتند.

عین اللهی اظهار کرد: 60 درصد کارکنان وزارت بهداشت را بانوان تشکیل می دهند و در  دانشگاه های علوم پزشکی نیز بانوان بسیار فعالند؛  به طوری که 751 استاد تمام، 1755 دانشیار و 5809 استادیار این دانشگاه ها از   بانوان هستند. از سوی دیگر، 122 هزار و 722 دانشجوی خانم در کشور داریم.

وی، توانمندی، دانش و قابلیت زنان را ستودنی عنوان و تصریح کرد: در ایام همه گیری کرونا بانوان کادر سلامت ، ایثار و فداکاری های بسیاری از خود نشان دادند و برای  کشور، افتخار آفریدند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha