گل‌محمدی: به شانس در فوتبال اعتقاد ندارم/ ممکن بود اتفاق بدی برای پرسپولیس بیفتد

۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳:۰۰
کد خبر: ۴۵۹۰۱۵۸
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بیشتر دقایق بازی قطعا دست ما بود، اما حریف در ضدحملات خطرناک بود.

خبرگزاری میزان - یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی پرسپولیس در مقابل ون پارس اصفهان در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اظهاراتی داشت که گزیده‌ای از آن را در زیر می‌خوانید.

*در جام حذفی به بازیکنان و تیمم هشدار داده بودم که باید تمرکز صدرصدی داشته باشیم و اشتباهی نداشته باشیم. این را در نشست خبری قبل از بازی هم گفتم. نباید مرتکب اشتباه شویم، چون جبران اشتباه خیلی سخت می شود. خوشحالم که به مرحله بعدی صعود کردیم.

*از همه بازیکنان و کادرفنی حریف هم تشکر می‌کنم که جانانه بازی کردند و نشان دادند تیمی شایسته هستند و بخاطر بازی خوب شان از آنها تشکر می‌کنم. بیشتر دقایق بازی قطعا دست ما بود و حریف هم لایه‌های دفاعی زیادی داشت و در ضدحملات خطرناک بود.

*می‌توانستیم بین خطوط حریف پاس بدهیم و از ضربات ایستگاهی استفاده کنیم که حریف هم پیش بینی خوبی داشت. ما بدشانسی‌هایی هم داشتیم البته به شانس در فوتبال اعتقادی ندارم. به هر حال در جام حذفی این مسایل پیش می آید و ممکن بود اتفاق بدی برایمان رخ بدهد.

*در مجموع از بازیکنان تشکر می‌کنم که با وجود اینکه گل عقب افتادند و زیر فشار بودند تلاش زیادی کردند. اینکه پرسپولیس بخواهد مقابل یک تیم لیگ یکی حذف شود فشار مضاعفی به بازیکنان وارد می‌کند. در این بازی پنالتی هم از دست دادیم و چند توپ هم به تیرک زدیم.

*تمرین پنالتی؟ بله، دو سه تمرین پنالتی داشتیم. بازیکنان‌مان هم امروز در پنالتی‌ها عملکرد خوبی داشتند.

*عملکرد احمد گوهری؟ توپ آنچنانی که روی دروازه‌ ما نیامد، احمد هم روی گل‌هایی که خوردیم مقصر نبود. در هر صورت ما یک تیم هستیم و در پست دروازه‌بانی چهار دروازه‌بان داریم که با ما تمرین می‌کنند. هر چهار سنگربان دوست دارند که تیم موفق شود. احمد هم یکی از آنها است. حقش هم بود که در جام حذفی بازی کند. عملکردش خوب بود البته همانطور که گفتم توپ آنچنانی روی دروازه ما نیامد. در ضربات پنالتی هم بیرانوند نشان داد که یک پنالتی‌گیر ماهری است و می‌تواند در ضربات پنالتی تعیین کننده باشد.

*اگر قرار بود بازی به ضربات پنالتی کشیده شود آیا باز هم همین تعویض‌ها را انجام می‌دادید؟ بستگی به شرایط بازی و تعویض‌های‌مان دارد. می‌توانستیم بازیکن هم جایگزین بکنیم، اما بازی که به دقایق آخر می‌رسید ذهنیت ما این بود از بیرانوند که مهارت خوبی در پنالتی گرفتن داشت، استفاده کنیم. البته در تمرینات هم احمد گوهری پنالتی‌گیر خوبی نشان داده است و اینگونه نیست اگر مثلاً گوهری بود این اتفاقات نمی‌افتاد. هر دو دروازه‌بان ما از پنالتی‌گیرهای لیگ هستند و عملکرد خوبی در پرسپولیس دارند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha