کاهش ۴۳ درصدی زندانیان با طرح «کاهش عناوین مجرمانه» و لایحه «حبس زدایی»/ ۲۶۰۰ عنوان مجرمانه داریم که در مقایسه با کشور‌های مختلف خیلی زیاد نیست

۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴:۵۲
کد خبر: ۴۵۹۰۱۱
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه پیرو طرح «کاهش عناوین مجرمانه» و لایحه «حبس زدایی» شاهد کاهش زندانیان تا ۴۳ درصد خواهیم بود، بیان داشت: این طرح و لایحه تقریبا آماده است و به زودی به صحن مجلس ارسال خواهد شد.
کاهش ۴۳ درصدی زندانیان با طرح «کاهش عناوین مجرمانه» و لایحه «حبس زدایی»/ ۲۶۰۰ عنوان مجرمانه داریم که در مقایسه با کشور‌های مختلف خیلی زیاد نیستابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به طرح «کاهش عناوین مجرمانه» و لایحه «حبس زدایی» گفت: در این طرح و لایحه چندین کار ابتکاری و جدید در حال انجام است که به واسطه آن ۱۵ درصد از ورودی پرونده‌ها به دادگستری کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: به واسطه این طرح و لایحه می‌توانیم حدودا ۴۰ هزار زندانی را با عناوین مجرمانه‌ای چون «بوته‌کنی»، «آلوده کنندگان محیط زیست» و «حفر کنندگان چاه» کاهش دهیم و نهایتا این موارد را به تخلف تبدیل کرده و پس از آن به تعزیرات حکومتی ارسال کنیم.

عضو «کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس» شورای اسلامی تاکید کرد: در مجموع ۲۶۰۰ عنوان مجرمانه داریم که در مقایسه با کشور‌های مختلف هم خیلی زیاد نیست.

وی با بیان اینکه تقریبا به میزان ۳ هزار نفر مجرم تا ۶ ماه حبس در محاکم قضایی داریم، گفت: براساس این طرح و لایحه این افراد دیگر به زندان نخواهند رفت.
 
ابوترابی با بیان اینکه پیرو طرح «کاهش عناوین مجرمانه» و لایحه «حبس زدایی» شاهد کاهش زندانیان تا ۴۳ درصد خواهیم بود، بیان داشت: این طرح و لایحه تقریبا آماده است و به زودی به صحن مجلس ارسال خواهد شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *