دستور دادگستری استان اردبیل برای نصب و راه اندازی دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرک بیله سوار

9:10 - 21 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۹۵۹۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل از انبارهای گمرکات استان اردبیل بازدید کرد.

خبرگزاری میزان - جلال آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در بازدید از انبارهای گمرکات استان، با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد موجود در خصوص تعیین تکلیف به موقع اموال، بر استمرار نظارت ها به ویژه تقویت نظارت در گمرک مرزی بیله سوار تاکید کرد.

وی در بازدید از گمرکات استان ضمن مطلوب ارزیابی کردن عملکرد موجود در تعیین تکلیف به موقع اموال به ویژه اموال تملیکی، حساسیت امور گمرکی در سرنوشت کشور را یادآور شده، بر تقویت نظارت ها مخصوصا در گمرک مرزی بیله سوار تاکید کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با یادآوری ضرورت تامین و نصب و راه اندازی دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرک بیله سوار با اشاره به اقدامات و پیگیری‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان که منجر به پیگیری قوه قضاییه از وزیر اقتصاد و دارایی و حصول نتایج مثبت شده، تاکید کرد: تا استقرار دستگاه موصوف، لازم است با تشدید نظارت‌ها از هر گونه سوء استفاده‌های احتمالی و تخلفات و اعمال مجرمانه فرصت طلبان و سودجویان که در کنار سایر خسارات، موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور نیز می‌شوند، جلوگیری کرد.

آفاقی ادامه داد: مشکلات نباید نافی مسئولیت‌ها باشد و هر مسئول باید تمام توان خود را در حوزه تحت مسئولیت خویش برای مدیریت شرایط بکار بندد و کمبودها و مشکلات توجیهی بر ضعف و کاستی‌ها قرار نگیرد.

اعلام آمادگی تشکیلات قضایی استان برای حمایت از مامویت دستگاه‌ها در جهت تحقق عدالت و امنیت در تمام زمینه ها از جمله مطالب معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در این بازدید بود.

در این بازدید که رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان اردبیل و سایر مدیران مرتبط با حوزه گمرکات استان نیز حضور داشتند، تقوی مدیر کل گمرکات استان اردبیل ضمن تقدیر از همکاری‌ها و حمایت‌های تشکیلات قضایی، طی گزارشی گمرکات استان اردبیل را به واسطه گمرک مرزی بیله سوار جزو یازده حوزه نظارت گمرکات کشور و نهمین گمرک ترانزیتی از 164 گمرک خوانده، گفت: در 9 ماه گذشته از سال، حدود دویست میلیون دلار صادرات در استان صورت گرفته است و با اعلام اینکه در حال حاضر روزانه دویست دستگاه، ترانزیت وجود دارد ادامه داد: در بحث درآمد، استان اردبیل با رشد 423 درصدی مواجه می باشد.

حسب گزارش مدیر حقوقی و قضایی اداره کل گمرکات استان در حاشیه این بازدید: در نه ماهه گذشته از سال تعداد 305 پرونده قاچاق با ارزش ریالی 566 میلیارد ریال در استان توسط گمرک تشکیل گردیده و با این وجود 53 درصد پرونده های قاچاق استان اردبیل متعلق به کاشف گمرک است.

سرپاکه رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان اردبیل نیز با ارایه گزارشی از وضعیت موجود و نبود اموال تملیکی بلاتکلیف در گمرک، مشکل نبود انبار در استان را یادآور شده، از مسئولان عالی استان مساعدت در تامین انبارهای مناسب برای سازمان را خواستار شد.

بیشتربخوانید

مسئولان قضایی استان قزوین به درخواست‌های ۱۵۳ نفر از مراجعان رسیدگی کردند

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *