حقوقی: توانایی کسب مدال در بازی‌های آسیایی را دارم/ پیشنهادی برای حضور در لیگ وزنه‌برداری ندارم

۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵:۰۰
کد خبر: ۴۵۸۹۴۸۷
ملی‌پوش سابق وزنه‌برداری گفت: این توانایی را در خودم می‌بینم که در هانگژو به مدال دست پیدا کنم.

امیر حقوقی در گفت‌وگو با میزان، با بیان این مطلب که فقط در حال تمرین وزنه‌برداری هستم، اظهار داشت: هم اکنون در حال تمرین برای هفته‌های باقی‌مانده لیگ برتر وزنه‌برداری این فصل هستم تا اگر تیمی خواست با من قرارداد ببندد با تمام قدرت و توانایی برایش وزنه بزنم. البته در شرایط فعلی هیچ تیمی به من پیشنهادی نداده است.

وی افزود: اگر دوستان خواهان کمک به من بودند با تمام وجود در خدمت آنها خواهم بود. اگر هم پیشنهاد نداشته باشم طبق روال گذشته برای مسابقات سال آینده تمریناتم را ادامه خواهم داد. با این حال شرایط تمرینی‌ام خوب پیش می‌رود و تا مرز 80 درصد آمادگی جسمانی پیش رفته‌ام و در ادامه نیز باید به فرم بهتری دست پیدا کنم.

نایب قهرمان 2019 آسیا در مورد اینکه تمریناتش را برای حفظ آمادگی برای سال آینده ادامه می‌دهد، عنوان کرد: سال آینده چند رقابت مهم در تقویم فدراسیون جهانی وزنه‌برداری گنجانده شده است بر همین اساس باید به خوبی برای آن مسابقات آماده شوم. به این منظور هم در شهر خودم به تمریناتم ادامه می‌دهم تا از شرایط مطلوب دور نشوم.

وزنه‌بردار دسته 102 کیلوگرم کشورمان با اشاره به اینکه تلاش می‌کنم تا نظر مثبت کادر فنی تیم ملی وزنه‌برداری را برای حضور در مسابقات بین‌المللی جلب کنم، تاکید کرد: امسال هم می‌توانستم در مسابقات قهرمانی آسیا و رقابت‌های جهانی کلمبیا شرکت کنم، ولی کادرفنی صلاح ندانست در ترکیب تیم ملی بزرگسالان حضور داشته باشم تا مانند سال گذشته برای کشورم مدال‌آوری کنم. تصمیم بر این شد تا در تیم ملی نباشم و من هم بدون هیچ مشکلی آن را پذیرفتم.

حقوقی در خصوص اینکه هدفش حضور در بازی‌های آسیایی است، گفت: هم اکنون تمام تمرکزم رسیدن به فرم مطلوب است تا خودم را برای بازی‌های آسیایی هانگژو که تا چند ماه دیگر برگزار می‌شود، آماده کنم. البته در ابتدا باید در رکوردگیری بتوانم با ثبت وزنه‌های خوب نظر مساعد کادر فنی را برای قرارگرفتن در ترکیب نهایی به دست بیاورم. این توانایی را در خودم می‌بینم که در هانگژو به مدال دست پیدا کنم. با توجه به تمریناتی که انجام داده‌ام و خواهم داشت این مسأله دور از دسترس نیست.

دارنده مدال برنز 2021 جهان خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود مدال‌آوری در مسابقات جهانی، اما حمایتی از من صورت نگرفته است و تمام هزینه‌های آماده‌سازی برای مسابقات رسمی را خودم متحمل شده‌ام. امیدوارم مسئولان هم مشکلات مالی ورزشکاران مدال‌آور را درک کنند تا قهرمانان ورزش بتوانند با کسب مدال‌های رنگارنگ همچنان برای ایران افتخارآفرین باشند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *