کرملین: غرب با ارسال سلاح به اوکراین نمی‌تواند چیزی را تغییر دهد

17:40 - 19 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۸۰۱۶
سخنگوی کرملین گفت که ارسال تسلیحات بسیار به اوکراین توسط غربی‌ها نمی‌تواند اساساً چیزی را تغییر دهد.

خبرگزاری میزان - «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین، گفت که اتحادیه اروپا و ناتو ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به اوکراین ارسال کرده‌اند.

به گزارش «اسپوتنیک»، پسکوف، اظهار کرد: ما می‌دانیم که اروپا، ناتو و آمریکا ده‌ها میلیارد دلار از طریق تامین تسلیحات به اوکراین وارد کرده‌اند.

این مقام روسیه افزود: موضوع ارسال تسلیحات به اوکراین نمی‌تواند اساساً چیزی را تغییر دهد.

نیروهای روسیه روستای باخموتسکوئه را تحت کنترل گرفتند

ستاد دفاع جمهوری دونتسک (DPR) اعلام کرد که نیروهای روسیه کنترل روستای «باخموتسکوئه» در نزدیکی شهر «سولدار» و شمال شرقی باخموت (همچنین به نام آرتیوموفسک) را به دست گرفتند.

روسیه: کی‌یف سناریوی جدیدی را برای اتهام‌زنی دنبال می‌کند

وزارت دفاع روسیه علام کرد که سرویس امنیتی اوکراین اقدامی تحریک‌آمیز با استفاده از اجساد غیرنظامیانی که در منطقه خارکف کشته شده‌اند، آماده کرده است تا متعاقباً روسیه را به شکنجه شهروندان عادی متهم کند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که ارتش اوکراین در جریان آتش‌بس یکجانبه در روزهای ششم و هفتم ژانویه، صدها حمله توپخانه‌ای علیه مواضع مسکو انجام داده است.

افزایش تمرینات نظامی روسیه و بلاروس

وزارت دفاع بلاروس گزارش داد که مسکو و مینسک تمرینات نظامی مشترک خود را با تکیه بر تجربه مسکو از نبرد در اوکراین افزایش داده‌اند.

بلاروس می‎گوید که مسکو و مینسک گروه‌های نظامی مشترک خود را در بلاروس با سلاح، سرباز و تجهیزات تخصصی تقویت کرده‌اند و قصد دارند رزمایش‌های هوایی مشترک برگزار کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *