سوء‌استفاده جنسی از خدمه خطوط هوایی استرالیا!

۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳:۴۵
کد خبر: ۴۵۸۷۱۷
نتایج یک پژوهش جدید حاکی از آن است که بیشتر خدمه خطوط هوایی استرالیا در طول خدمت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
سوء‌استفاده جنسی از خدمه خطوط هوایی استرالیا!به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از ایندیپندنت، نتایج پژوهش اخیر «اتحادیه کارگران حمل‌ونقل» نشان داد، ۶۵ درصد از خدمه هواپیما‌های خطوط هوایی استرالیا آزار و اذیت جنسی را در طول خدمت تجربه کرده‌اند.

بر اساس این پژوهش، یک پنجم خدمه پرواز‌های خطوط هوایی استرالیا اعلام کرده‌اند که بیش از ۱۰ بار در طول خدمت خود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.این پژوهش که بر روی ۴۱۹ نفر از خدمه خطوط هوایی اصلی استرالیا انجام شد، نشان داد ۶۵ درصد آن‌ها اعلام کرده‌اند که بوسیله همکاران خود یا مسافران هواپیما مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته‌اند.از میان مهمانداران هواپیماها، از هر پنج نفر، چهار نفر اعلام کردند از سوی همکاران خود مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و ۶۰ درصد آن‌ها هم اعلام کردند بوسیله مسافران مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند.نتایج این پژوهش همچنین نشان داد: ۷۰ درصد خدمه پرواز که آزار و اذیت جنسی را حین خدمت تجربه کرده‌اند ترجیح داده‌اند این مسئله را گزارش نکنند، زیرا این کار ممکن است شرایط را برای آن‌ها بدتر کند.
در این پژوهش، منظور از آزار و اذیت جنسی، حمله جنسی شدید و همچنین استفاده از الفاظ جنسی نادرست است.مایکل کین، یکی از مقامات ارشد اتحادیه کارگران حمل‌ونقل اعلام کرد: این نتایج واقعا ناراحت‌کننده و شوکه‌کننده است. این مسئله نشان می‌دهد که خطوط هوایی این مشکل را جدی نمی‌گیرند و از کارکنان خود در هنگام مواجهه با آزار و اذیت جنسی حمایت نمی‌کنند.پیش از این هم گزارشی شوکه‌کننده از میزان آزار و اذیت جنسی در میان خدمه پرواز خطوط هوایی آمریکا منتشر شده بود. در ماه مه سال جاری میلادی نتایج پژوهش «انجمن خدمه پرواز» نشان داد از میان ۳۵۰۰ مهماندار هواپیما از ۲۹ خطوط هوایی آمریکا، ۶۸ درصد آن‌ها اعلام کردند که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
 
منبع: کیهان
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *