شیری: تصمیم شورای فنی بوکس از پیش تعیین شده بود/ استکی مظلوم واقع شد

۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵:۰۰
کد خبر: ۴۵۸۵۴۳۹
دسته بندی‌: ورزشی ، رزمی
پیشکسوت بوکس ایران گفت: باید اجازه می‌دادند مدتی دیگر استکی به کار خود ادامه دهد تا رییس فدراسیون مشخص شود و الان هم نظرم همین است.

مرتضی شیری در گفت‌وگو با میزان، درخصوص جلسه شورای فنی فدراسیون بوکس اظهار داشت: جلسه درخصوص انتخاب سرمربی جدید بود و در مجموع خروجی این شد که سکان هدایت تیم ملی بر عهده حسین نُهروی باشد و در نهایت تک گزینه موجود روی میز با رأی همه حاضرین به این عنوان دست یافت.

وی افزود: من اعلام کردم باید اجازه می‌دادند مدتی دیگر استکی به کار خود ادامه دهد تا رییس فدراسیون مشخص شود و الان هم نظرم همین است. اگر قرار بود سرمربی تغییر کند باید خود استکی در جلسه حاضر می‌بود، شاید اگر او بود 10 نفر هم به این مربی رأی می‌دادند و به نظرم همه چیز از پیش تعیین شده بود.

*فعلاً با کادر ایرانی کار پیش می‌رود

پیشکسوت بوکس ایران ادامه داد: صحبت‌هایی در خصوص مربی کوبایی هم شد، اما به سال آینده موکول شد، اما فعلا با کادر ایرانی کار پیش می‌رود. چند مربی هم برای مربیگری و کمک به نهرودی کاندیدا شدند که قرار شد بزودی کادر تکمیل شود تا بتوانیم در رقابت‌های پیش رو موفق شویم.

شیری در خصوص نحوه انتخاب دستیاران نهرودی گفت: این کار درست نیست چون سرمربی باید کمک‌های خود را انتخاب کند، اما در شورای فنی رأی گیری کردند و چند نفر هم کاندیدا شدند. به من هم این کار را پیشنهاد دادند که گفتم وقت ندارم و برای کادر جدید آرزوی موفقیت دارم.

*برای تغییرات در کادرفنی تیم ملی بزرگسالان عجله شد

قهرمان اسبق بوکس در ادامه تصریح کرد: در جلسه ما درخصوص بزرگسالان صحبت شد، اما قرار است درباره تیم‌های پایه هم با حضور نفرات جدیدی تصمیم‌گیری شود. شورای فنی تیم‌های پایه فرق می‌کند. در مجموع تشکیل شورای فنی کار خوبی است، اما به شرط اینکه همه چیز از پیش تعیین شده نباشد تا بزرگان بوکس در خصوص تیم‌های مختلف تصمیم بگیرند. به نظرم کار قشنگی است که شورای فنی تشکیل شد، اما برای تصمیم گیری درخصوص کادرفنی تیم بزرگسالان با عجله تصمیم گیری شد.

شیری با اشاره به کارنامه قابل قبول استکی در ادامه گفت: من در جلسه هم حرفم را زدم و شاید خیلی‌ها هم خوششان نیامد. گفتم اگر می‌خواهیم حال بوکس را خوب کنیم باید با هم صحبت کنیم، اما اگر آمدید دل خودتان را خنک کنید و پشت سر این و آن حرف بزنید من در جلسه نمی‌مانم. استکی هرچه در توانش بود انجام داد و کم فروشی نکرد و شاید بوکسورهای ما نهایت توانشان همین بود. ما مدال جهانی و آسیایی گرفتیم و نتایجمان نسبتاً قابل قبول بود. علی، هم مربی بود، هم بودجه می‌آورد و هم با تمام توان کار می‌کرد و اصلاً کم نگذاشت.

*استکی در بدترین حالت نمره 16 می‌گیرد

عضو شورای فنی فدراسیون بوکس اظهار کرد: چقدر زیبا بود که علی استکی که با عزت آمد، با تقدیر از تیم ملی جدا می‌شد و این شرایط جدایی خوب نبود. روزهایی که به من پیشنهاد می‌دادند هم بخاطر نوع جدایی که پیش‌بینی می‌کردم، نپذیرفتم. استکی در بدترین حالت از من نمره 16 را می‌گیرد چون کسی فکر نمی‌کرد تیم او در این 3 سال و نیم آنقدر بی حاشیه و خوب باشد.

شیری در پایان خاطرنشان کرد: ای کاش استکی در جلسه حاضر می‌شد، چون مظلوم واقع شد؛ البته هیچکس در جلسه پشت او حرف ناشایستی نزد و بی احترامی نکرد و حتی سرپرست فدراسیون و مدیر تیم‌های ملی هم از زحمات او تجلیل ‌کردند. بهترین نوع قطع همکاری این است که از یک نفر تقدیر و تشکر شود. در مجموع امیدوارم تصمیمی که گرفته شد به بوکس ایران کمک کند هرچند که باید زمان بگذرد تا خروجی آن مشخص شود.

انتهای پیام/مسعود مصطفوي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۸
0
0
دورد بر شما
فدراسيون بوكس با دربهاي بسته تر از هر فدراسيون ديگر !!
اول قدم در نهايت با احترام و قدرداني از تمامي مدال آوران و پيشكسوتان حاضر در اين رشته
فدراسيون بوكس پس از باز گشائي مجدد همچنان درگير تعارضات فدراسيوني كه بيش از هر موضوع ديكري با چالش بزرگ و نقص عديده سرمايه سوزي و فرصت سوزي تا كنون روبرو بوده پشت خط نگه داشتن بسياري از نيرو هاي توامند و كارآمد عدم پديرش نقد و حتي پيشنهاد كه امروز با ترفند خرد جمعي از آن ياد مي شود اما به هيچ وجه خبري از آن نيست سنگ بناي مي باشد كه از همان روز هاي ابتدائي باز گشائي مجدد آن گداشته شد انتخاب هاي تيمي و گروهي (نه كار تيمي ) بدون توجه به نظر و پيشنهاد آحاد بوكس ايران يار كشي فقط به صرف حفظ يك موقعيت بسته فقط براي ديده شدن اجمالي از نواقص و موارد پنهان و آشكار فدراسيون بوكس مي باشد قرار شد بانظر سرپرست جديد فدراسيون بوكس كه جامعه ورزش بوكس ايران اعتماد گسترده اي به او دارند و او خود از جنس اين ورزش بوده و افتخار آفرين مي باشد تمامي امور در اركان و سطوح مختلف بوكس با خرد جمعي و تصميم سازي مجمع شوراي فني تيم هاي ملي بوكس ايران بوكس رويكردي نوين را رقم زده و نقاط هدف را مشخص نمايد. اما گويا همچنان سايه سنگين تصميم سازي فدراسيون گذشته امور جاري فدراسيون وقت را در دست داشته و اجاز هيچ فعايت رو به رشد ديگري را به ديگر آحاد بوكس ايران نخواهد داد بدنه بوكس ايران نياز مند پالايش و ويرايش است موضوعي كه سالها در برابر آن مقاومت مي شود سهم خواهي و عدم وجود فرصت برابر معضل اساسي فدراسيون بوكس مي باشد اسامي تكراري خروجيهاي ناموفق و حضور 10و 12 ساله شايد هم بيشتر مهره هاي تكراري و تحميلي در اين صفحه شطرنج كيش و مات شده فقط مهره ها جابجا مي شوند نقطه سرخط ...... طي جلسه اي با دبير محترم فدراسيون بوكس و تائيد سرپرست فدراسيون بوكس قرار شد تا تمامي تصميم سازيها بر اساس آئين نامه و اساس نامه مدون تنظيم شده از سوي يكي كارشناسان و قهرمانان و مربيان فعال اين رشته پس از باز نگري و تصويب با راي مثبت دبير و مدير تيم هاي ملي همچنين سرپرست فدراسيون عملياتي شده تا امور به شكالي فني راهبري شود اما گوئي اين اتفاق بنا به تحمبل نظرات شخصي به فراموشي سپرده شد آستانه انتظار و علايق جامعه بوكس كشور مودت و همدلي و موفييت اين رشته مي باشد نه نفاق و فرافكني لذا شايسته است به پاس اين ديدگاه عميق منطقي و اصولي فدراسيون بوكس حداقل براي بقا و ادامه فعاليت خود اصولي را براي خود مقرر نموده و قانون محور باشد و با رفتار حرفه اي و سازماني بهتري در خوزه هاي گوناگون اين رشته عمل نمايد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *