باوفا: امسال نگاه کشتی دنیا به تیم ملی ایران بیشتر خواهد بود

۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴:۵۳
کد خبر: ۴۵۸۴۵۳۶
رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی کشور روز های ۱۴ تا ۱۶ دی ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.

خبرگزاری میزان - حمید باوفا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان که از نزدیک شاهد این رقابت‌ها بود، در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی اظهار داشت: مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی با کیفیت خیلی خوبی در این چند روز برگزار شد. جوانان بسیار خوبی در این مسابقات شرکت کردند همچنین کشتی گیران نوجوانی که در سال گذشته در معیت تیم ملی بودند در این مسابقات حضور داشتند و عملکرد خوبی را از خودشان به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه این جوانان در سال های آینده قطع به یقین می توانند کشتی بزرگسالان را کمک کنند، افزود: امسال سعی کردیم مسابقات قهرمانی کشور، جام شاهد، جام تختی و مسابقات آسیایی را برای انتخاب تیم جهانی لحاظ کنیم. در مجموع به 4 کشتی گیر سعید اسماعیلی، ابوالفضل چوپانی، فردین هدایتی و امیررضا ده بزرگی در مسابقات قهرمانی کشور استراحت دادیم تا در جام شاهد حضور پیدا کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان  با بیان اینکه با آمادگی کامل در مسابقات حاضر خواهیم شد، گفت: تیم کشتی فرنگی جوانان سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان در بلغارستان قهرمان شد و امسال نگاه کشتی دنیا به تیم ملی ما بیشتر خواهد بود. تمام تمرکز ما این است بهترین عملکرد را در مسابقات جهانی داشته باشیم و مسابقات پیش رو فقط در جهت آمادگی سطح کمی و کیفی کشتی گیران در مسابقات جهانی است.

باوفا در پایان با اشاره به اینکه امیدوارم طی برگزاری اردوهایی که داریم بتوانیم روند رو به رشد و صعودی را برای کشتی جوانان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: تمام نگاه من این است که بتوانیم از دل بچه‌های جوانان، کشتی بزرگسالان را تامین کنیم و امیدواریم در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ کشتی جوانان همچون سال گذشته بدرخشد و شاهد ظهور کشتی‌گیران جوانان باشیم که آینده تیم بزرگسالان را در المپیک ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ تامین کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *