رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

هاشم‌کندی: دوچرخه‌سواری در خطر تعلیق نیست/ نامه جعل کردند که رییس فدراسیون نشوم

11:07 - 17 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۴۴۴۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: تاوان دوران کوتاه سرپرستی را می‌دهیم که انتخابات فدراسیون بطور اشتباه برگزار و لغو شد.

خبرگزاری میزان - رسول هاشم‌کندی، سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری در گفت‌وگوی تلفنی با اصحاب رسانه درخصوص حواشی اخیر مربوط به احتمال تعلیق این فدراسیون و همچنین آخرین خبرها از وضعیت برگزاری انتخابات صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*تعلیق موضوعی است که در رسانه مطرح می شود اما بدون منبع است و صحت ندارد. نمی‌دانم چگونه می‌گویند در حال تعلیق است و براساس کدام نامه، فدراسیون تعلیق شده است. به هیچ عنوان فدراسیون در حال تعلیق نیست و نشر اکاذیب است.

*در مورد علی حقی که می‌گویند نباید مربیگری می‌کرده است. مربیگری وی غیر قانونی نبود و به واسطه شیطنت دوستان مجبور شدیم نامه‌هایی به نادو و اتحادیه جهانی بدهیم و توضیح دهیم. مشکلی هم پیش نیامد و  آقای حقی کارت اتحادیه جهانی داشت و  موضوع را با اتحادیه جهانی حل کردیم. اسناد و نامه ها موجود است و هیچ خطر تعلیقی فدراسیون را تهدید نمی کند. خوشبختانه فضای کامپیوتر ما زیاد است و نیاز نیست که نامه‌ها را پاک کنیم.

*جالب است کسی که خودش(خسرو قمری) به عنوان اتهام دوپینگ سازمان یافته محروم است، ارتقای شغلی گرفته است. این فرد حق دخالت در دوچرخه‌سواری ندارد. همین نامه را فدراسیون جهانی ببیند، مشکل ساز می شود چون محروم است. این باعث تعجب من است موضوعی که به ۲۳ سال قبل است و زمانی که ۱۷ ساله بودم، شش ماه تعلیق شدم و این را پیدا کرده‌اند و علیه من پرونده‌سازی کردند. خود این فرد ساختمان فدراسیون را فروخته است و اسم کارمندان فدراسیون را به عنوان ورزشکار برای دریافت پاداش رد کرده است. چرا این مسائل را پاسخ نمی‌دهد. 

*با کمال وقاحت علیه من نامه می‌زنند. آن‌ها حتی نامه جعل کرده‌اند که من نمی‌توانم رییس فدراسیون شوم و نامه با امضای آقای کثیریان مسئول روابط بین الملل فدراسیون بود که فوت شده است.  الان هم می‌گویند من نمی‌توانم پست بین المللی بگیرم.  با کدام دانش و آگاهی این حرف را می‌زنند. مگر حقوق دان هستند؟ این هم مثل بقیه ادعا هایشان دروغ است.

*مشکلی برای کسب کرسی بین‌المللی ندارم. قانونی که می گوید افراد سابقه دوپینگ دارند نمی‌توانند پست بین المللی بگیرند، از سال ۲۰۱۱ به بعد است و شامل حال من نمی‌شود و این قانون عطف به ما سبق نمی‌شود. از طرفی این آقایان نامه‌ای دریافت کرده‌اند که من نمی‌توانم پست بین المللی بگیرم و به استناد چند کارشناس بی سواد این حرف را می زنند.

*در اساسنامه نوشته شده کسی که احراز پست ریاست است باید حداقل یک سال کارت اتحادیه جهانی داشته باشد، اما این نفرات که دنبال نامه زدن علیه من هستند به این موضوع اشاره نمی‌کنند و ما هم ورود نمی‌کنیم و می‌خواهیم مجمع خودش تصمیم بگیرد. تاوان دوران کوتاه سرپرستی را می‌دهیم که انتخابات فدراسیون بطور اشتباه برگزار و لغو شد چون سرپرست وقت فدراسیون به قوانین آشنایی نداشته است. هزاران موضوع دیگر است که به آن نمی پردازند. یک‌ کاندیدا یک سال و نیم دیگر بازنشسته می شود، چرا کسی به آن نمی پردازد؟

*7 ماه ابتدای حضورم به عنوان سرپرست، پیگیر تایید اساسنامه فدراسیون بودم که به دلیل پرونده دوپینگ سازمان یافته رئیس وقت فدراسیون، اتحادیه جهانی به نامه های ما پاسخ نمی‌داد. پس از هفت ماه که شفاف سازی کردیم و با اقداماتی که انجام دادیم، برای اتحادیه جهانی محرز شد تیم آگاه بر سر کار آمده است. اقداماتی از ما خواستند که انجام دادیم.

*بعد از سفر صالحی امیری و وزیر به سوییس، روند تایید اساسنامه انجام شد و نام من به عنوان سرپرست در سایت اتحادیه جهانی ثبت شد. با وجود ایمیل های متعددی که از ایران زده شد اما اتحادیه جهانی در مورد شفاف بودن کار ما راستی آزمایی کرد و در نهایت اساسنامه تایید شد. سپس اقدامات داخلی برگزاری انتخابات را انجام دادیم.

*من خدمت وزیر هم اقداماتی که انجام دادیم را به اطلاع رساندم. من یکم مهر ۱۴۰۰ فدراسیون را با ۷ میلیارد  تومان بدهی و  با دو مدال برنز و  در آستانه تعلیق تحویل گرفتم. الان دارم فدراسیونی را تحویل می دهم که اساسنامه اش تایید شده است و ۲۳ مدال بین المللی دارد.

*با سرپرستی حدود 4 سال رییس هیات بودم و یک سال و نیم هم سرپرست فدراسیون بودم. سرمربی تیم ملی بودم که برای آن هم داستان درست کردند. اگر من سرمربی نبودم آقای قمری بگوید چه کسی سرمربی بوده است؟ من در نامه خود عنوان کرده بودم که مربی اول بودم و اگر بالاتر از من مربی دیگری بود اسمش را بگویند و اگر فرد دیگری هست این شاهکار مدیریت قمری بوده که عنوان نکرده است و تخلف کرده است. بعد از بازی های آسیایی ۲۰۱۸ به من گفت نتیجه نگرفتیم به عنوان سرمربی مسئولیت را بر عهده بگیرم و من هم در حضور رسانه‌ها همین کار را کردم. الان چه چیزی شده است که الان می گوید نامه زده است که من سرمربی نبوده‌ام.

*در مورد اینکه می‌گویند مدت زمان سرپرستی من تمام شده باید بگویم که این افراد آگاهی به قوانین ندارند. درست است قوانین داخلی می گوید مدت زمان سرپرستی شش ماه است، اما در قوانین بین المللی چنین چیزی نیست و محدودیت زمانی نیست. من هم بخاطر این به عنوان سرپرست انتخاب شدم که نایب رییس بودم. اینکه انتخابات هم طول کشید مقصر من نیستم و خودم هم پیگیری کردم که زودتر برگزار شود.   

*الان می‌گویند انتخابات منتظر تعیین تکلیف در مورد یک نفر است این در حالی است که وزارت ورزش صلاحیت هیچ کسی را اعلام نکرده است. من واقعا از آقای پولادگر و فرهادیان تشکر می‌کنم چون دارند اذیت می‌شوند چون ادعاهای پوچ مطرح می شود که مجبور هستند بررسی کنند و نامه‌های سازمان یافته به وزارت ورزش می‌زنند. برخی‌ها چشم و گوش خود را بسته اند و بدون بررسی، ادعاهایی را مطرح  می‌کنند و نمی‌دانم که چه منافعی برای آنها دارد که چنین کاری می‌کنند. نامه هایی را منتشر می‌کنند که در سوابق فدراسیون دوچرخه‌سواری وجود ندارد. چگونه ممکن است که این نامه ها در فدراسیون موجود نباشد اما خود آن افراد هنوز داشته باشند.

*می‌گویند اساسنامه فدراسیون ایراد دارد و اگر چنین چیزی است، ایمیل اتحادیه جهانی را از روی سایت فدراسیون بردارند و ایمیل بزنند و اساسنامه را ارسال کنند و بگویند این اساسنامه ایراد دارد. واقعا نمی‌دانم چرا چنین کارهایی می‌کنند و به هر چیزی متوسل می شوند.

*انتخابات ما براساس دستورالعمل وزارت با حضور ناظر وزارت ورزش برگزار شد. دوستان به دستورالعمل اعتراض داشتند که دیگر این دست ما نیست و دستورالعمل باید در جای دیگر اصلاح شود. مطابق دستورالعمل انتخابات کمیسیون ها را برگزار کردیم و نامه وزارت ورزش هم موجود است که نشان می‌دهد ما همانند فدراسیون‌های دیگر انتخابات کمیسیون ها را برگزار کرده‌ایم.

*برخی می‌خواهند که من تایید صلاحیت مدیریتی نشوم، اما من دو مرتبه تایید صلاحیت شده‌ام. آنها می‌خواهند یک نفر که پنج سال رییس هیات یک رشته ورزشی بی‌ربط با لیسانس جغرافیا بوده است، رییس شود اما من که استادیار دانشگاه با سوابق مرتبط با دوچرخه‌سواری هستم، رییس نشوم. این در حالی است که کمیسیون تطبیق سوابق را بررسی می کند و این کار را کرده است. من هم در نامه خودم نوشته ام مربی اول بوده ام. در قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی ۲۰۱۸  مسئولیت تیم را داشته‌ام. اگر کسی بالاتر از من بوده است، دوستان که سوابق فدراسیون را با خودشان به خانه برده‌اند، نگاه کنند و بگویند چه کسی سرمربی بوده است.

*قرار نیست مانند دوران قبل همه کرسی‌های بین المللی را من بگیرم. افراد شاخص دیگری مانند قادر میزبانی و مجید ناصری را داریم که شناخته شده هستند. چرا نباید آنها را معرفی کنیم و من باید به دنبال تمام کرسی ها باشم؟ خودم بتوانم فدراسیون را با این شرایط اداره کنم کار بزرگی کرده‌ام.

*من هیچ رییس هیاتی را برکنار نکرده‌ام و اگر انتخابات هیاتی برگزار شده به این دلیل بوده که دوران چهار ساله ریاست آن هیات به پایان رسیده است و انتخاباتی هم که برگزار شده، تک کاندیدا بوده است.

*پافشاری من بخاطر این است که حقانیت خودم را ثابت کنم. چرا نباید بگذارند من در مجمع باشم. مجمع بگوید من نباشم با خوشحالی می‌روم اما اینکه حق را  ناحق کنند درست نیست‌. انصاف نیست مقابل کسانی که ناحق هستند تسلیم شوم. به عنوان تنها کاندیدای جامعه دوچرخه‌سواری تمام تلاشم را می‌کنم در این غیر این صورت خود جامعه دوچرخه‌سواری به من می‌گوید که کم آورده‌ام.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *