رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تجارت ایران و آمریکا از 51 میلیون دلار گذشت

11:02 - 17 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۴۳۷۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
بر اساس آمارهای منتشر شده مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۱۱ماهه سال ۲۰۲۲ با رشد ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵۱.۳ میلیون دلار رسید.

خبرگزاری میزان _ بر اساس اعلام دفتر آمار آمریکا مبادلات تجاری ایران و این کشور در ۱۱ ماهه سال ۲۰۲۲ به ۵۱.۳ میلیون دلار رسیده و این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۳۸ درصد افزایش داشته است.

آمارها نشان می‌دهد در ماه‌های ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۳۷.۲ میلیون دلار کالا بین 2 کشور مبادله شده بود.

در ۱۱ ماهه ۲۰۲۲ ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد ۱۱ درصدی داشته و در ۱۱ ماهه سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۳۶.۸ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه ۲۰۲۲ به ۴۰.۳ میلیون دلار افزایش‌ یافته است.

واردات امریکا از ایران در ماه‌های ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ رشد ۱۰ برابری داشته و به ۱۱ میلیون دلار رسیده است. این کشور در ۱۱ ماهه سال ۲۰۲۱ تنها ۱.۱ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری 2 کشور با جهان رقم قابل‌ توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در ۱۱ ماهه ۲۰۲۲ رتبه ۱۷۵ و در بین منابع تأمین کالاهای وارداتی این کشور رتبه ۱۷۱ را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش در نوامبر ۲۰۲۲ صادرات آمریکا به ایران ۴.۷ میلیون دلار و واردات این کشور از ایران ۰.۱ میلیون دلار اعلام شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *