انهدام کالاهای مضر سلامت در اموال تملیکی استان هرمزگان رشد هزار درصدی داشته است

12:30 - 16 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۳۵۸۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری هرمزگان از رشد بیش از هزار درصدی انهدام کالاهای مضر سلامت در اموال تملیکی این استان خبر داد.

خبرگزاری میزان- قاسم رسولی فاضل نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی به همراه عباس پوریانی حاکم شرع در این سازمان و مهدی فتحی مدیرکل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان هرمزگان با مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری این استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان این دیدار اعلام کرد: تعداد پرونده های مربوط به کالاهای متروکه مضر سلامت جامعه در اموال تملیکی این استان از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، ۱۴۷ فقره بوده است که با توجه به ۱۳ پرونده مربوط به مدت مشابه سال گذشته، تعداد این پرونده ها بیش از ۱۱ برابر افزایش داشته است. مجتبی قهرمانی تصریح کرد: بر این اساس و با توجه به آمار ارائه شده از سوی اداره کل اموال تملیکی استان هرمزگان، شاهد رشد بیش از ۱۰۰۰ درصدی انهدام کالاهای مضر سلامت طی ۹ ماهه امسال در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته هستیم.

وی با اشاره به اینکه بخشی از عملیات امحاء کالاهای متروکه مضر سلامت جامعه در اموال تملیکی استان هرمزگان مربوط به یکی از مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به این استان در خصوص شناسایی و امحاء بیش از ۳۵۰ کانتینر کالای متروکه مضر سلامت موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس به وزن ۳هزار و ۲۰۰ تن بوده است، خاطرنشان کرد: در نتیجه این اقدام، ضمن تعیین تکلیف اقلام مذکور که سوابق بعضی از آنها مربوط به ۱۰ سال قبل بود به همراه آزادسازی بخش قابل توجهی از فضای مفید بندر شهید رجایی، مصوبه سفر رئیس قوه قضاییه نیز به طور کامل اجرا شد.

قهرمانی در ادامه تصریح کرد: این کالاها در نتیجه انجام آزمایش‌های مختلف و اخذ نظرات کارشناسان و نمایندگان وزارت بهداشت، اداره استاندارد و سایر دستگاه‌های ذیربط مبنی بر غیر قابل مصرف بودن و مضر بودن آنها برای سلامت جامعه، با صدور دستور قضایی و با همکاری دستگاه های متولی، توسط اداره کل اموال تملیکی استان هرمزگان، امحاء و منهدم شده اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: کالاهای متروکه مضر سلامت امحاء شده در اموال تملیکی استان هرمزگان، عمدتاً مواد غذایی فاسد شده، لوازم آرایشی غیر استاندارد و تاریخ مصرف گذشته و انواع دخانیات بوده اند که در نتیجه تدابیر اتخاذ شده عملیات امحاء و انهدام آنها به منظور صیانت از بهداشت و سلامت عمومی جامعه، به مرحله اجرا گذاشته شده است.

همچنین در این دیدار نمایندگان قوه قضاییه در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از اقدامات اثربخش دستگاه قضایی استان هرمزگان برای تعیین تکلیف و تسریع در روند ترخیص کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی تقدیر و اظهار کرد: بر اساس گزارشات واصله و طی بازدیدهای انجام‌شده، در انبارهای سازمان اموال تملیکی استان هرمزگان و شهر بندرعباس اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که ضرورت دارد تداوم یابد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *