توییتر هک شد

۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱:۵۸
کد خبر: ۴۵۸۳۴۲۱
دسته بندی‌: بین الملل- جهان ، عمومی
گزارش‌ها از افشای 200 میلیون آدرس ایمیل مربوط به کاربران توییتر بر اثر حمله هکری حکایت دارند.

خبرگزاری میزان – آلون گال یکی از موسسان شرکت صهیونیستی نظارت بر امنیت سایبری «هادسون راک» اعلام کرد هکرها آدرس ایمیل بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر توئیتر را ربوده و آن‌ها را به یک انجمن هک آنلاین ارسال کردند.

به گزارش «رویترز»، به گفته گال این اقدام به عنوان یکی از مهم ترین درزهای اطلاعاتی که تاکنون دیده است، متاسفانه منجر به هک شدن، فیشینگ هدفمند و داکسینگ خواهد شد.

 توئیتر نه تنها در مورد این گزارش که گال برای نخستین بار در ۲۴ دسامبر (۳ دی) در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد، اظهار نظر نکرده بلکه از آن تاریخ تاکنون به پرسش‌های مربوطه نیز پاسخ نداده است.

مشخص نیست توییتر تاکنون چه اقدامی برای بررسی و اصلاح این حمله هکری انجام داده است.

براساس گزارش‌ها، هنوز هیچ سرنخی از هویت یا مکان هکر یا هکرهای پشت این حمله وجود ندارد؛ حمله سایبری مذکور احتمالا در اوایل سال 2021 اتفاق افتاده است.

ادعاها در مورد اندازه و دامنه اطلاعات افشاشده با گزارش‌های اولیه در ماه دسامبر متفاوت است؛ در آن زمان اعلام شد که 400 میلیون آدرس ایمیل و شماره تلفن مربوط به کاربران توییتر به سرقت رفته است.

کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند، محل استقرار مقر اروپایی توییتر و کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، شرکت متعلق به ایلان ماسک را برای رعایت قوانین حفاظت از داده‌های اروپا و دستور رضایت آمریکا تحت نظر دارند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *