سجادی: وظیفه من پاسخگویی است/ 4 دلیل از استانداردهای فیفا را حل کردیم

15:15 - 14 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۱۸۶۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
وزیر ورزش و جوانان گفت: سوال و نظارت حق مجلس است و نمایندگان ابزارهای نظارتی دارند که یکی از آنها سوال و تذکر است.

خبرگزاری میزان - بر اساس گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص سوال نمایندگان درخصوص عملکرد وزارت ورزش گفت: سوال و نظارت حق مجلس است و نمایندگان ابزارهای نظارتی دارند که یکی از آنها سوال و تذکر است. سوال درباره ورزش حرفه ای و پرسپولیس و استقلال بود و پاسخ سوال‌ها را کامل و کارشناسی و جامع با هماهنگی معاونت‌های مربوطه قبلا هم ارسال کرده بودیم و دیروز هم در مجلس توسط من توضیح داده شد و رای که دادند این بود که از پاسخ ها قانع نشدند.

وی افزود: نوع سوال طوری بود که 90درصد متوجه عملکرد فدراسیون‌ها به ویژه فوتبال بود. قطعا فوتبال روز دنیا نیازمند یکسری استانداردسازی است و فوتبال حال حاضر کشورمان باید متحول شود که نیازمند ساز و کارها و تغییرات و رویکردهای مدیریتی است و نگاهمان به فوتبال باید عوض شود و انتظار خانواده ورزش و فوتبال این است که فوتبال در کشور طبق استانداردهای روز پیش برود، بخشی از سوال نماینده محترم این بود که چرا جریمه شدیم و در پرونده مربیان خارجی بازنده می شویم و مجبور می‌شویم مبالغ سنگینی پرداخت کنیم.

سجادی ادامه داد: اهالی ورزش پاسخ این سوالات را می دانند؛ ما یکسری تحریم‌های ظالمانه داریم که بخشی مراودات بانکی هست و طبق قوانین فیفا اگر تاخیری در پرداخت بازیکن یا مربی خارجی داشته باشیم، می‌تواند شکایت کند و با جریمه حقش را بگیرد. بحث دیگر این است که مربیان خارجی دوست دارند که پولشان در حساب بانکی شان بنشیند چون یک قانون در دنیا به اسم پولشویی هست و اگر پول نقد بدهید یا از مبادی مختلف خرد خرد به حسابش پول ریخته شود تداعی پولشویی را دارد.

وی افزود: یکی از نمایندگان مجلس سوال کرد که چرا باید در پرونده های بین المللی ببازیم؟ یکی از دلایل، پرداختهای مالی هست که این پرداختها دو پاشنه آشیل دارد که یکی مشکل مراودات بانکی در تحریمها هست؛ کمااینکه یکی از دلایل رفتن استراماچونی از ایران این بود که از صرافیهای مختلف به حسابش پول ریختند و استراماچونی گفت که من به پولشویی متهم می شوم و نمی توانم باشما کار کنم و از ایران رفت.

وزیر ورزش تصریح کرد: در زمان من یک مربی خارجی نبوده که چنینی اتفاقی برایش بیفتد، اما نمایندگانی هستند که اتفاقا دوستانمان هم هستند و سوال کردند و من که 16ماه است وزیر هستم باید جواب دهم؛ هرچند در آن تقصیری ندارم. اگر کسی به پاسخم گوش دهد و احترام بگذارد بحث دیگری است و وظیفه من پاسخگویی است.

سجادی درباره پرونده سرخابی‌ها نیز گفت: پرونده پرسپولیس و استقلال در سال 2016 شروع شده بود و پرونده اش را تکمیل کردیم، اما 4 دلیل از استانداردهای فیفا که یکی بدهی ها، یکی بدهی مالیاتی، یکی حق پخش و دیگری مالکیت مشترک عمده دلایل محرومیت این دو تیم از استاندارها بودند که یک به یک رفع کردیم و رفع تعلیق شدند و کارهایی انجام می‌دهیم که در ممیزی دوباره برای بازیهای آسیایی نیافتند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *