تکواندو و معضلی به نام بودجه/ اختلاف ۲۰ میلیاردی فدراسیون و وزارت ورزش

7:45 - 14 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۰۳۸۴
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
داستان بودجه فدراسیون تکواندو تبدیل به کلاف سردرگمی شده که باعث اختلاف میان مسئولان وزرات ورزش و این فدراسیون المپیکی شده است.

خبرگزاری میزان - چندی پیش هادی ساعی، رییس فدراسیون تکواندو در یک نشست خبری به شدت نسبت به موضع وزارت ورزش درباره بودجه این فدراسیون واکنش نشان داد و معتقد بود وزارت ورزش قصد دارد ۲۰ میلیارد مجلس را هم به نام خودش بزند و تنها ۲ میلیارد بودجه برای ما در نظر گرفته!

از سوی دیگر سیدمحمد پولادگر، معاون ورزش قهرمانی معتقد است بودجه ۱۱ میلیاردی سال قبل تکواندو الان ۲۲ میلیارد شده و خود ساعی آن را امضا نکرده است.

با نگاهی کوتاه به این ۲ اظهار نظر متفاوت متوجه می‌شدیم که اختلاف نظر ساعی و پولادگر در بودجه نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان بوده و روشن است این مبلغ قابل توجه باعث عدم رسیدن به تفاهم می‌شود.

تکواندو از جمله رشته‌های افتخارآفرین و پرخرج است که از ابتدای سال حدود ۴۲ میلیارد تومان هزینه داشته و طبیعی است که برای کسب سهمیه المپیک و ماندن در کورس رنکینگ باید در تمام رویدادهای امتیاز‌آور شرکت کند.

از طرف دیگر وزارت هم با محدودیت‌های مالی مواجه است و اگر بنا باشد به تمام فدراسیون‌ها باب میلشان بودجه بدهد قطعاً نمی‌تواند منابع مالی را مدیریت کند.

با تمام این تفاسیر با توجه به عرقی که پولادگر نسبت به تکواندو دارد انتظار می‌رود نگاه ویژه‌ای به این‌مجموعه داشته باشد تا ساعی که پس از سال‌ها بر مسند ریاست فدراسیون قرار گرفته با دلشوره کمتر و فکر بازتر به کار خود ادامه دهد.

ساعی نزدیک به یک سال است رییس فدراسیون شده و بدون شک انگیزه کار با قدرت را دارد و باید مسیر او برای رسیدن به موفقیت هموار باشد. انتظار می‌رود پولادگر و ساعی با برگزاری یک جلسه و کنار گذاشتن اختلافات، روی مبلغی معقول به توافق برسند تا تکواندوی ایران بیش از این ضرر نکند.

بدون تردید هیچکس دوست ندارد یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال در المپیک پاریس حتی در گرفتن سهمیه هم کارش به اما و اگر بکشد و برای موفقیت این رشته اصیل همه باید دست به دست هم دهند تا شاید پس از ۲ دوره ناکامی در المپیک، اینبار تکواندو در مهمترین رویداد ورزشی جهان آبروداری کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *