ستایشی: قوه قضاییه با وقوع حوادث اخیر کشور در آزمون بزرگی قرار دارد

12:26 - 09 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۸۹۰۱
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
سخنگوی قوه قضائیه پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با اشاره به اینکه قوه قضاییه با وقوع حوادث اخیر کشور در آزمون بزرگی قرار دارد گفت: از ملت می‌خواهیم ما را در ادای تکالیفمان هدایت، نظارت و پشتیبانی کنند.

خبرگزاری میزان_ مسعود ستایشی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با اشاره به اینکه جهاد تبیین همواره مورد سفارش مقام معظم رهبری است اظهار داشت: ضروری است که در حوزه جهاد تبیین، وقایع ۱۵ خرداد سال ۴۲ و ۹ دی سال ۸۸ مردم ورامین برای آیندگان نگاشته شود تا بدانند که این نظام به واسطه خون چه بزرگانی به ثمر نشسته است.

ستایشی با بیان اینکه ملت با بصیرت در نهم دیماه سال ۸۸ نشان دادند که جایگاه ولایت و رخداد بزرگ عاشورا از چه ارزشی برای آنان برخوردار است گفت: مردم ثابت کردند که در حوزه دین و ولایت فقیه، با هیچ کسی تعارف ندارند و زمانی که حرف آرمان‌های انقلابی در میان باشد با تمام قدرت و توان به میدان خواهند آمد.

وی در خصوص حوادث اخیر در کشور افزود: قوه قضائیه در آزمون بزرگی در این زمینه قرار دارد و از ملت می‌خواهیم در پایش و نظارت خود، ما را در ادای تکالیفمان هدایت، نظارت و پشتیبانی کنند چرا که در این وقایع دیدیم خنجر برداشتن و نماد حرکت داعش شدن علیه انسان‌های بیگناه و مظلوم، تنها یک بُعد از شبکه‌های تروریستی بین المللی علیه ایران بود، جنبه دیگر حوادث اخیر انحراف افکار است که از مدت‌ها قبل صورت گرفته بود.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) بیان داشت: زنان عالم با الگوگیری از شخصیت‌های اجتماعی و سیاسی حضرت زهرا (س) می‌توانند مدعیان حقوق بشر را با خصوصیت بزرگ زن مسلمان آشنا کنند.

ستایشی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ظلمی که دشمنان در شهادت حاج قاسم سلیمانی کردند در ذهن مردم آزادیخواه جهان فراموش نمی‌شود و قطعاً پیگیری پرونده شهادت ایشان حق یک ملت در مساله حقوق بشر است چرا که ایشان نماد مبارزه با استکبار جهانی است و رشادتشان باعث دلگرمی کشورهای مقاومت شده بود.

وی با تاکید بر اینکه ما عَلَم خونخواهی شهید سلیمانی را برداشته‌ایم و تا احقاق حق ایشان ساکت نخواهیم نشست عنوان داشت: شهادت حاج قاسم صریح‌ترین نقض حقوق بین المللی است که نشان می‌دهد که حقوق بشر از منظر آمریکا و اروپا فقط حرف و است و به آن عمل نمی‌شود و اعلام می‌کنیم که مکتب شهید سلیمانی زیر بار بی عدالتی نخواهد رفت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *