۳۱۵ مددجوی زندان‌های استان فارس در سالروز شهادت سردار سلیمانی آزاد شدند

۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۶:۳۵
کد خبر: ۴۵۷۸۶۸۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری فارس گفت: به‌مناسبت فرا رسیدن سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۳۱۵ مددجوی زندان‌های استان با همت خیرین، شوراهای حل اختلاف و همکاری بسیج حقوقدانان استان، ستاد دیه و سایر نهادهای حمایتی آزاد شدند.

خبرگزاری میزان- به مناسبت فرا رسیدن سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۳۱۵ مددجوی زندان های استان فارس با همت خیرین، شوراهای حل اختلاف و همکاری بسیج حقوقدانان استان، ستاد دیه و سایر نهاد های حمایتی از زندان های فارس آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان فارس در آیین آزاد سازی این زندانیان که همزمان با سراسر کشور انجام شد، با بیان اینکه در طرح آزادی زندانیان در سراسر کشور قرار بود در هر استان ۶۳ زندانی به تعداد سالهای عمر پر برکت سردار سلیمانی از زندان ها آزاد کنند گفت: این اقدام در استان فارس با همت خیرین و اخذ رضایت از شکات و همچنین مساعدت مقامات قضایی به 5 برابر تعداد تعیین شده رسید.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی هرگونه اقدام مادی و معنوی توسط خیرین و مسئولان استان در راستای آزادی زندانیان را مستحق بهترین پاداش نزد پروردگار خواند و افزود: مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات انجام گرفته در بخش‌های مختلف تأمینی و تربیتی توسط مدیرکل زندان‌های استان، اقدامات مصلحانه بین طرفین دعوی توسط شوراهای حل اختلاف و همچنین هدایت نیّات خیرین به سمت آزادی زندانیان توسط مسئولان ستاد دیه و بسیج مسئولان در کمک به زندانیان و خانواده های آنان توسط سپاه فجر استان و بسیج حقوقدانان قابل تأمل است. این انسجام و همکاری در راستای انجام امور خیر شایسته بهترین قدردانی هاست.

وی اقدامات و هماهنگی های چند روز اخیر و فراهم شدن زمینه آزادی این تعداد از زندانیان را نتیجه احترام و وجود حب و عشق به سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است. بی تردید شکاتی که از بخشی از حقوق خود برای آزادی زندانیان گذشتند نزد پروردگار پاداشی عظیم خواهند داشت .

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین به رضایت اولیای دم در دو پرونده قتل در این ایام خبر داد و افزود: گزارشات اخیر از اقدامات اعضای شوراهای حل اختلاف و صلح یاران در این ایام حکایت از به سازش رسیدن بسیاری از پرونده ها به احترام و عشق به سردار دلها دارد و این ظرفیت معنوی برآمده از معنویت عمیق و جاودانه شهید سلیمانی است.

وی همچنین از برگزاری یک جلسه ویژه گلریزان برای آزاد سازی 39 زن زندانی جرائم غیر عمد با محوریت بانوان خیّر استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد زمنیه آزادی این زندانیان تا پایان امسال فراهم شود.

در این مراسم دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز با اشاره به معنویت جاودانه سردار سلیمانی وجود چنین انسان های بزرگی که در زمان حیات و همچنین پس از شهادت زمینه ساز اقدامات خیر و نیکوکارانه هستند را غنیمتی برای انقلاب و ملت ایران خواند.

سید مصطفی بحرینی توجه به زندانیان را از اولویت های دادستانی مرکز استان فارس عنوان کرد و با اشاره به تعیین معاونتی ویژه برای رسیدگی به امور زندانیان و نظارت برزندان های شیراز گفت: سرکشی مستمر و مؤثر به زندانیان توسط قضات و رسیدگی به درخواست زندانیان و فراهم آوردن زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بخشی از وظایف این معاونت است.

وی با تأکید بر اینکه اولویت ما در امر پیشگیری از وقوع جرم جلوگیری از معرفی افراد بخصوص بانوان و نوجوانان به زندان است اظهار کرد: با اجرای دستور العمل کاهش جمعیت کیفری زندان ها و استفاده از نهاد های ارفاقی قانونی زمینه آزادی این دسته از محکومان جرائم غیر عمد را تسهیل کرده ایم .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس در این نشست از اعطای مجازات های جایگزین به متهمین اغتشاشات اخیر خبر داد و خاطر نشان کرد: اقدامات بخش عمده ای از دستگیر شدگان در اغتشاشات ماه های اخیر ناشی از غفلت و نا آگاهی و هیجانات بود که عمده این افراد با دریافت ارفاقات قانونی ، مشمول تعلیق تعقیب یا تعلیق اجرای مجازات شدند.

مدیرکل زندان های فارس نیز در امی مراسم گفت: از اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی تاکنون با همکاری سپاه فجر استان، بسیج اقشار و بسیج حقوقدانان، بالغ بر هزار و۷۰۰ زندانی مالی را از زندان های استان آزاد کرده ایم و تعدادی از افراد بدهکار هم با همکاری مددکاران، مسوولین و بزرگان استان، از ورود به زندان جلوگیری شده است.

اسحاق ابراهیمی افزود: علاوه بر آزادی، مشاوره حقوقی به زندانیان و توزیع بسته‌های معیشتی به خانواده های نیازمند زندانیان با همکاری ستاد دیه، مجموعه قضایی و سپاه فجر استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه تعداد زندانیان محکوم مالی، قابل توجه است و همچنان نیازمند یاری و همکاری مسئولین و خیرین برای آزادی این افراد هستیم.

مدیرکل زندان های فارس یادآور شد: تعداد ۳۹ زندانی زن با بدهی بیش از ۳۰ میلیارد تومان در زندان های استان نگهداری می شوند، رسیدگی به تقاضای اعسار زندانیان زن که ستون خیمه خانواده هستند تا قبل از سال جدید بررسی تا مشکلشان حل شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *