ابراهیمی: لیگ برتر جذابیت یک دهه قبل را ندارد/ نباید انتظار بازی‌های دلچسب را داشته باشیم

0:45 - 15 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۸۱۴۳
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس باید برای قهرمانی، برنامه داشته باشد و در نیمه فصل دوم روند رو به رشد خودش را حفظ کند.

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با میزان، درباره پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته چهاردهم لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس خیلی بهتر از گل گهر بازی کرد و توانسته بود حملات حریف را کنترل کند که در نهایت موفق به کسب ۳ امتیاز حساس در سیرجان شد. ۲ بازیکن جوان روی 2 شوت از پشت محوطه جریمه پیروزی را برای پرسپولیس به ارمغان آوردند.

وی افزود: وقتی که مهاجم ششدانگ و گلزن در تیم نداشته باشید باید هافبک‌ها مسئولیت گل زدن را بر عهده بگیرند. باید گل‌محمدی به جوان‌ترها میدان بدهد تا آنها با اثبات شایستگی‌ خودشان آینده تیم بزرگ پرسپولیس را تضمین کنند.

*مدت‌هاست دیگر ستاره‌ای در لیگ ظهور نکرده

کارشناس فوتبال با اشاره به اینکه بازی‌های برگشت در مسابقات لیگ برتر تعیین کننده است، عنوان کرد: با اینکه پرسپولیس در دور رفت توانسته امتیازات خوبی بگیرد و تا حدودی قهرمان نیم فصل شده، اما رقابت‌های دور برگشت همیشه در لیگ برتر تعیین کننده بوده است. باید تمامی بازیکنان یک تیم تا انتهای فصل، آنجا که به تیم برتر جام می‌دهند آمادگی همیشگی خودشان را حفظ کنند. تیمی قهرمان مسابقات می‌شود که برای تمام بازی‌ها برنامه داشته باشد و در نیمه دوم فصل روند رو به رشد خود را حفظ کند.

پیشکسوت فوتبال در خصوص اینکه چند سالی است که مسابقات لیگ برتر دیگر جذابیت یک دهه قبل را ندارد، تاکید کرد: فصل قبل لیگ برتر که اصلاً رقابت‌های قشنگی را نمی‌دیدیم و امسال هم بدین ترتیب است. باید مدیران باشگاه‌ها به مربیان اختیارات بیشتری بدهند تا تیم‌ها بازی‌های رو به جلو و تهاجمی را به نمایش بگذارند. مدت‌هاست دیگر ستاره‌ای در لیگ ظهور نکرده است و بازیکنان تکنیکی در لیگ برتر حضور ندارند. با این تفاسیر نباید انتظار بازی‌های دلچسب در رقابت‌های لیگ را داشته باشیم.

*مطهری با تفکرات و سبک یحیی آشناست

ابراهیمی درباره عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها گفت: فوتبال بدون تماشاچی دیگر معنی ندارد و به درد نمی‌خورد، پس بهتر است بازی‌ها را تعطیل کنند. برگزاری مسابقات با حضور تماشاگران به بازیکنان روحیه و انگیزه مضاعف می‌دهد تا بهترین بازی خودشان را به نمایش بگذارند.

وی در مورد دیدار هفته پانزدهم پرسپولیس با نساجی تصریح کرد: حمید مطهری سرمربی تیم فوتبال نساجی مربی کاربلدی است که سابقه چند سال دستیاری گل‌محمدی را داشته و تا حدودی با تفکرات و سبک یحیی آشناست. یک بازی خانگی برای پرسپولیس مقابل تیم خوب نساجی است که به طور حتم می‌تواند بازی قشنگی از آب دربیایید. اگر بگذارند تماشاگر هم در این دیدار حضور یابد خیلی بهتر می‌شود.

*سرمربی ایرانی برای تیم ملی بهتر است

سرمربی اسبق تیم ملی در خصوص سپردن سکان هدایت فوتبال ایران به مربی داخلی خاطرنشان کرد: در این برهه که زمان زیادی تا رقابت‌های جام ملت‌ها نداریم، بهتر است سرمربی ایرانی برای تیم ملی بگذارند. مربی که چند سال نتایج خوبی گرفته به عنوان سرمربی معرفی شود. فدراسیون فوتبال هم نباید فقط با یک باخت مربی را برکنار کند و بگذارد که چند سال در تیم ملی کار کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *