شاهین و تارا در مسیر ناوگان تاکسیرانی پایتخت

11:00 - 12 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۷۶۷۰
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران از پیوستن خودروهای شاهین، تارا و سمند سورن به ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد.

خبرگزاری میزان _ تسنیم نوشت: جعفر تشکری هاشمی درباره نوع خودروهای تاکسی‌ جدید پایتخت اظهار کرد: تقاضای ما از دولت این است که تعدادی از خودروهای وارداتی را که در حال ورود به کشور هستند در قالب تاکسی در اختیار شهرداری تهران قرار دهد.

وی با اشاره به فرسودگی ناوگان تاکسیرانی در شهر تهران تصریح کرد: تاکسی‌ها تردد زیادی  را در سطح شهر دارند و اگر قرار است آلودگی و مشکلات ناشی از آن کمتر شود باید اولویت واردات خودرو در قالب تاکسی واگذار شود.

تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد از تاکسی‌های تهران فرسوده شده‌اند و باید جایگزینی برایشان پیش‌بینی شود یعنی 35 هزار تاکسی باید جایگزین شوند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با یادآوری اهمیت کیفیت خودروها در قالب تاکسی اضافه کرد: در بحث تاکسی به‌دلیل کیفیت پایین خودروها، راننده‌ها با مشکلاتی روبه‌رو هستند البته مسافران هم به‌نحوی با این مشکلات روبه‌رو هستند و با توجه به مواردی که بیان شد باید اولویت برای واردات خودرو به تاکسی‌ها داده شود.

وی گفت: تبدیل شدن تعدادی از خودروهای وارداتی به تاکسی، موضوعی است که از طریق شورا مطرح شده است تا شهردار نیز این موضوع را پیگیری کند و سهمی از واردات خودرو به تاکسی‌های شهر تهران اختصاص داده شود.

تشکری هاشمی در پاسخ به این پرسش که کدام‌یک از خودروهای داخلی قرار است به‌عنوان تاکسی‌های جدید وارد ناوگان شوند، خاطرنشان کرد: قاعدتاً خودروهایی مثل ساینا، پراید و کوئیک نمی‌توانند به‌عنوان تاکسی مورد استفاده قرار گیرند و ما موافق قرار گرفتن این خودروها به‌عنوان تاکسی نیستیم؛ تاکنون سمند سورن، شاهین و تارا به‌عنوان خودروهای پیشنهادی به‌عنوان تاکسی مطرح است همچنین سایر خودروها را به‌شرطی که بتوانند خدمات خوبی ارائه بدهند می‌توان به‌عنوان تاکسی معرفی کرد.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: خودرو تاکسی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *