ترویج آموزه های رضوی با کمک اصحاب رسانه دنبال می شود

10:24 - 12 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۷۶۰۷
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
دبیر دهمین دوره جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه های کشور گفت: ترویج آموزه های رضوی در جامعه با کمک اصحاب رسانه دنبال می شود.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی بنیاد بین المللی «امام رضا(ع)»، سید جلال فیاضی با اشاره به دهمین دوره جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه های کشور که امسال به صورت ملی توسط بنیاد بین المللی «امام رضا(ع)»با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گیلان برگزار می شود اظهارکرد: فرهنگ رضوی یک فرهنگ متعالی و مردمی است چرا که «امام رضا(ع)» از یک سو به امام مهربانی معروف اند و از سوی دیگر به امام گفتگو مشهور هستند.

وی افزود: ایشان ملجأ و پناهگاه میلیون ها ایرانی با تمامی سلایق و نظرها هستند و در حقیقت فرهنگ زیارت برای ما منشا بسیاری از هنجارها در جامعه است؛ زائر «امام رضا(ع)» از ایشان مهربانی، کمک به دیگران، مدارا با مردم و خوش اخلاقی را یاد می گیرد که همه این ها جلوه های فرهنگ رضوی است و در جشنواره رسانه ای رضوی سعی شده است که این جلوه ها‌ در نظر گرفته شده و  برای آنها تولید اثر شود.

فیاضی ادامه داد: حکمرانی اسلامی، تدبیر سیاسی در حاکمیت، ویژگی خانواده از منظر«امام رضا(ع)»، جلوه های فرهنگ رضوی و در سطح بین المللی دیپلماسی زیارت موضوعاتی است که در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید براینکه امروز فضای رسانه بسیار گسترده شده است، گفت: در جشنواره رضوی بر روی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری تمرکز کردیم و فعالان رسانه ای می توانند آثار خود را در قالب های سرمقاله و یادداشت، تیتر، خبر، گزارش، گزارش خبری، مصاحبه ، نقد و مقاله ، عکس و گزارش تصویری و بخش ویژه ««امام رضا(ع)» الگوی مدارا و گفتگو» به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

فیاضی خاطرنشان کرد: از آن جایی که این جشنواره از سال ۹۷ برگزار نشده است، آثاری را خواهیم پذیرفت که از دهم خردادماه سال ۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ منتشر شده اند.

دبیر‌ دهمین دوره جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه های کشور با اشاره به بخش بین الملل این جشنواره گفت: آثاری که در هریک از محورهای بخش اصلی در رسانه‌های مکتوب و مجازی خارجی در فاصله زمانی قید شده در کشورهای همسایه اسلامی و منطقه اوراسیا و در خبرگزاری‌ها و نشریات دارای دفتر در ایران در زمینه ترویج فرهنگ منور رضوی منتشر شده‌اند نیز می توانند در این جشنواره شرکت  داده شوند.

فیاضی تاکید کرد: در دهمین دوره برگزاری جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه های کشور ،بخش ویژه ای نیز با عنوان ««امام رضا(ع)» الگو گفتگو و مدارا» در نظر گرفته شده است و امیدواریم تا پایان مهلت شرکت در جشنواره که 28 اسفند سال 1401 خواهد بود، آثار خوبی در این بخش خلق شود.

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس هیئت داوران جشنواره مجید رضاییان، از اساتید برجسته روزنامه نگاری کشور است، خاطر نشان کرد: علاقه‌مندان می توانند آثار خود را از طریق تارنمای شمس توس به نشانی www.shamstoos.ir برای دبیرخانه ارسال کنند.

دبیر‌ دهمین دوره جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در خصوص جوایز درنظر گرفته شده برای برگزیدگان این جشنواره گفت: جایزه رتبه اوّل در هر بخش شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 100 میلیون ریال جایزه نقدی؛رتبه دوم، لوح تقدیر و مبلغ 70  میلیون ریال جایزه نقدی، رتبه سوم، لوح تقدیر و مبلغ 50  میلیون ریال جایزه نقدی و جایزه رتبه‌های شایسته تقدیر شامل لوح تقدیر و مبلغ20 میلیون ریال جایزه نقدی خواهد بود .

وی افزود:جایزه بخش ویژه نیز شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 100 میلیون ریال جایزه نقدی بوده و اثر شایسته تقدیر در این بخش نیز لوح تقدیر و مبلغ50 میلیون ریال جایزه نقدی دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام/


برچسب ها: رضوی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *