دنیای استکبار از مکتب و تفکر شهید سلیمانی در هراس است

14:44 - 11 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۶۷۸۸
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دنیای استکبار بعد از 3 سال که از شهادت حاج قاسم می گذرد، دریافته است که مکتب و فکر شهید سلیمانی قابل مهار نیست و از این موضوع در هراس است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه – معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم بزرگداشت سومین سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که صبح امروز در سالن همایش های بین المللی شهدای محیط زیست برگزار شد، با اشاره به ابعاد عظیم شخصیت این چهره ماندگار، اظهار کرد: تمام دنیای استکبار هرآنچه در توان داشت و مهیا کرده بود، انباشت و سال ها تلاش کرد و تمام ظرفیت های خود را به کار گرفت تا در یک شب، جسم فیزیکی حاج قاسم را از انسانیت بگیرد اما دستاوردش چه بود؟ روح بلند این بزرگوار جاری گردید و طوفان سلیمانی بعد از شهادتش شروع شد.

معاون رییس جمهور در ادامه با اشاره به خاستگاه شهید سلیمانی و شکل گیری شخصیت او در کودکی و نوجوانی، خاطرنشان کرد: در سال های دفاع مقدس، همه اقشار، ادیان و مراتب تحصیلی و شغلی در جنگ شرکت داشتند و حاج قاسم جوان در جبهه های جنگ حق علیه باطل با این تکثر آشنا شد و با همه افکار و سلایق نشست و برخاست داشت. به واقع مکتبی که مقام معظم رهبری از آن به مکتب حاج قاسم تعبیر کردند، از سال های دفاع مقدس شکل گرفت.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، خلوص و خدمت را دو ویژگی بارز شهید سلیمانی عنوان کرد و گفت: بعد از پایان جنگ، خدمات این شهید بزرگوار در مناطق شرقی کشور فراموش نشدنی است و تلاشی که در ایجاد معیشت پایدار در این بخش از کشور عزیزمان انجام داد بسیار ثمربخش بود.

سلاجقه، انتصاب شهید سلیمانی به فرماندهی سپاه قدس از سوی مقام معظم رهبری را یک نقطه عطف در زندگی این فرمانده بزرگ توصیف و تاکید کرد: باید ابعاد وجودی حاج قاسم به خوبی ترسیم شود چراکه برخوردش با یتیمان، کودکان، اقشار مختلف مردم، حیات وحش و حتی دشمن، درس آموز و بخشی از مکتب اوست.  

به گفته وی، حاج قاسم همواره از شیطان بزرگ، آمریکا متنفر بود و با او دست و پنجه نرم می کرد.

معاون رییس جمهور در ادامه گفت: ایشان 3 مسیر ارتباطی با خدا، خود و مردم را تقویت کرد و پای این 3 ارتباط خود تا لحظه شهادت ایستاد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به علاقه عجیب شهید سلیمانی به حضرت زهرا(س)، یادآور شد: این شهید بزرگوار در همه عملیات هایی که در آن شرکت داشت از محضر حضرت زهرا(س) استعانت می طلبید.

سلاجقه در پایان تصریح کرد: دنیای استکبار بعد از 3 سال که از شهادت حاج قاسم می گذرد، دریافته است که مکتب و فکر شهید سلیمانی قابل مهار نیست و از این موضوع در هراس است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *