زاکانی: دستفروشی جرم نیست، اما نیاز به ساماندهی دارد

10:24 - 09 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۳۴۸۴
شهردار تهران گفت: هدف ما ساماندهی دستفروشان است زیرا دستفروشی اصلا جرم نیست و برخی افراد برای تامین معیشت از این طریق کوشش می‌کنند.

خبرگزاری میزان - ایرنا نوشت: علیرضا زاکانی درباره برخی برخوردها با دستفروشان به ویژه در ایستگاه‌های مترو، افزود: از نگاه من به عنوان شهردار تهران، دستفروشی جرم نیست بلکه یک شغل است، اما برخی افراد به شکل نامتعارف و غیرهدایت شده مشغول به این کار هستند.

وی افزود: مدیریت شهری حق دارد که این افراد را ساماندهی کند و این اقدام در راستای افزایش کیفیت و نظم بخشی به معابر شهر انجام خواهد شد.

شهردار تهران ادامه‌داد: به عنوان مثال فردی در مترو مشغول عرضه مواد غذایی است که نخست، باید هویت آن شخص شناسایی شود تا بتوانیم بر روی کالای عرضه شده نظارت داشته باشیم.

وی افزود: به همین منظور ساماندهی دستفروشان مورد تاکید است و شهرداری تهران مکلف است خدماتی به این افراد ارائه دهد.

زاکانی درباره ساماندهی افراد بی خانمان و معتادان متجاهر در فصل زمستان نیز گفت: اکنون غیر از گرمخانه ها به سه هزار نفر خدمات ارائه می‌کنیم و در یاورشهرها نیز ۲ هزار نفر جای خالی داریم که در نتیجه می‌توان اعلام کرد شهرداری تهران می‌تواند به پنج هزار نفر خدمات ارائه دهد.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *