آزمون ورود به حرفه مهندسی در ۸۰ شهر آغاز شد

13:31 - 08 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۲۹۹۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
آزمون ورود به حرفه مهندسان در ۷ رشته مهندسی در ۸۰ شهر و ۱۰۴ حوزه امتحانی از صبح امروز ۸ دی با مشارکت ۱۵۷ هزارنفر آغاز شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، آزمون ورود به حرفه مهندسان از صبح امروز پنجشنبه ۸ دی‌ماه در سراسر کشور در ۸۰ شهر و ۱۰۴ حوزه امتحانی در ۷ رشته مهندسی آغاز شد.

این آزمون طی ۳ نوبت در صبح و عصر امروز و فردا صبح برگزار می‌شود. صبح امروز ۸ دی‌ماه آزمون در رشته‌های عمران- نظارت، معماری- نظارت، نقشه‌برداری، شهرسازی و ترافیک در حال برگزاری است. امروز در نوبت عصر آزمون در رشته‌ها و صلاحیت‌های عمران- اجرا، مکانیک- اجرا، معماری- اجرا، برق- اجرا، مکانیک- نظارت و برق- نظارت برگزار می‌شود.

برای فردا صبح ۹ دی‌ماه نیز متقاضیان در رشته‌ها و صلاحیت‌های عمران - محاسبات، مکانیک - طراحی و برق - طراحی در آزمون شرکت می‌کنند.

آزمون ورود به حرفه مهندسان غیررقابتی است و شرکت‌کنندگان با کسب نمره ۵۰ قبول‌شده این آزمون‌ها محسوب می‌شوند. در این دوره از آزمون‌ها ۱۵۷ هزار نفر شرکت کرده‌اند که ۷۸ درصد از شرکت‌کنندگان را آقایان و حدود ۲۲ درصد از آنها را بانوان تشکیل‌ می‌دهند. همچنین استان تهران با ۲۵ هزار نفر شرکت‌کننده بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان و استان بوشهر با یک هزار و ۱۵۰ نفر شرکت‌کننده کمترین شرکت‌کنندگان را در این دوره از آزمون‌ها به خود اختصاص داده است.

آزمون ورود به حرفه مهندسان در استان تهران در شهرهای اسلام‌شهر، تهران، دماوند، شهریار، ورامین (پیشوا) برگزار خواهد شد.

امسال علاوه بر این آزمون، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تیرماه شامل طراحی معماری و شهریورماه در همه رشته‌ها به شکل تستی برگزار شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *