نکونام: حواشی امسال، کمر فولاد را شکست/ تا زمانیکه شرایط نرمال داشتیم، دوم بودیم

۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷:۰۰
کد خبر: ۴۵۷۲۹۱۹
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: شرایط مصدومیت، محرومیت، سرماخوردگی و وضعیتی که در کوران مسابقات برای‌مان پیش آمد، باعث شد تا کمبود بازیکن داشته باشیم.

خبرگزاری میزان - جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار فولاد خوزستان با هوادار تهران در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال اظهاراتی داشت که آن را در زیر می‌خوانید:

*می دانیم که با یک تیم خوب و با برنامه دیدار داریم. آنها خوب فوتبال بازی می‌کنند و تیم قابل احترامی هستند. قطعاً باید با تمرکز و انگیزه بالا وارد زمین شویم تا بتوانیم به موفقیت برسیم. تمام تلاش‌مان این است که بهترین عملکرد را داشته باشیم تا آخرین بازی خانگی‌مان در نیم فصل را با موفقیت پشت سر بگذاریم تا ان‌شاءالله برای ادامه مسیر، پیش برویم.

*ما در 2 بازی اخیر ۵ گل زده‌ایم، اما اگر بخواهیم اتفاقات و تصمیم گیری ها از روز اول صحبت کنیم، شاید نشود خیلی واضح، خیلی چیزها را بیان کرد. تا زمانیکه تیم ما شرایط نرمال داشت، در لیگ دوم بودیم، اما حواشی، مشکلات و مسائل مختلفی که نمی توان درباره آنها صحبت کرد، باعث شد تیم ما به حاشیه برود و شرایط عادی خود را از دست بدهد. شما می دانید که یک ثانیه در فوتبال، سرنوشت یک تیم را عوض می کند. ولی ما نزدیک به یک ماه تا 40 روز درگیر حواشی بودیم و متأسفانه شرایط تیممان به هم ریخت.

*پس از تعطیلاتی که داشتیم، شرایط تیممان یک مقدار… باز هم می گویم، شرایط تیم‌مان یک مقدار به حالت معمول بازگشت. در 2 بازی آخر ۴ امتیاز گرفته‌ایم. بازی آخر برابر ذوب‌آهن را باید می‌بردیم ولی تیم حریف خوب دفاع کرد و تمام روزنه‌ها را بست و نتوانستیم گل بزنیم. اگر در بازی قبل با اختلاف ۳ گل می‌بردیم، هیچ اتفاقی رخ نمی‌داد. به هر حال این از جذابیت‌های فوتبال است. مثلاً فرانسه در دقیقه 123 گل نمی‌زند تا قهرمان شود و در ضربات پنالتی می‌بازد. این از جذابیت‌های فوتبال است که این اتفاقات تلخ برای همه رخ می دهد. اما حواشی امسال، کمر تیممان را شکست.

*نسبت به نفراتی که جذب می‌کنیم، خروجی نیز داریم. با چند بازیکن صحبت کرده‌ایم. بازیکنانی که در پست‌های مختلف نیاز داریم را در حال مذاکره هستیم تا جذب کنیم. خودتان می‌دانید که ما کمبود بازیکن داریم. شرایط مصدومیت، محرومیت، سرماخوردگی و وضعیتی که در کوران مسابقات برای‌مان پیش آمد، باعث شد تا کمبود بازیکن داشته باشیم. ولی باید به هر نحوی که شده این 2 بازی را پشت سر بگذاریم تا تیم‌مان برای نیم فصل دوم آماده شود.

*خودتان می‌دانید در فوتبال روز دنیا که تحت فشار بالاست، آسیب دیدگی‌ها در تمام تیم ها زیاد است. حتی بازیکنان بزرگ دنیا نیز دچار مصدومیت‌هایی می‌شوند که شاید فوتبال طرف تمام شود. این مسائل به فرم بدن، نحوه عضلات بدن و به همه چیز بستگی دارد و ممکن است برای هر کسی رخ دهد. مثلاً صحنه مصدومیت علی قربانی را ببینید، یک پرش خیلی ساده بود و در هنگام فرود، متأسفانه پا را بد گذاشت و در یک لحظه اتفاقی افتاد که منجر به مصدومیت او شد. تقریبا می توان گفت که مصدومیت های عضلانی در تمام دنیا رایج است. به طور مثال، سال گذشته در جریان بودم 2 تیم اسپانیایی چقدر مصدومیت داشتند. من آمار اینها را دارم و اگر خواستید می توانم در اختیارتان قرار دهم. ولی آسیب دیدگی هایی مانند علی قربانی را کسی نمی تواند پیش بینی کند.

*به طور مثال ادن هازارد که به رئال مادرید آمد، همیشه مصدوم بود و شرایط ریکاوری او سخت پیش رفت. حتی سرخیو راموس با آن عضلات و بدن فوق العاده آماده، در پاریس سن ژرمن مصدوم شد. این اتفاقات برای هر کسی می تواند رخ دهد و قابل پیش بینی نیست. حتی خود من در بهترین لیگ دنیا بازی می کردم و دچار آسیب دیدگی شدم. این جزو طبیعت فوتبال است و کسی نمی تواند بگوید درست است یا غلط. اما اینکه تعداد مصدومیت ها چقدر باشد، خیلی مهم است.

*متأسفانه مصدومیت های بلند مدت گریبان ما را گرفت و این اتفاقات افتاد که تیممان با مشکلات زیادی مواجه شد. ولی به هر حال اینها فقط اتفاقاتی است که من در مورد آن صحبت می کنم تا شفاف باشد، وگرنه من از غیبت هیچ کدام از بازیکنانم گله ای ندارم. آنها کسانی هستند که می خواهند بهترین عملکرد را داشته باشند. ما یک تیم هستیم و تمام بازیکنانی که اکنون هستند، آماده اند تا برای بازی فردا بهترین عملکرد را داشته باشند تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن نیم فصل اول را به پایان برسانیم. خودتان دیدید عملکرد، رفتار و شخصیت تیم ما پس از تعطیلات کاملا متفاوت بوده و درون زمین این را نشان داده ایم. نیاز داریم که برای هر بازی، این وضعیت را بهبود ببخشیم.

*تمام بازیکنان وقتی به تیمی می روند، تلاش می کنند بهترین عملکرد را داشته باشند. این اتفاق در همه جا رخ می دهد. بهترین بازیکنان دنیا به تیم یا شهری می روند که با آن محیط یا شرایط جدید، وفق پیدا نکنند. شاید شرایط زندگی، رختکن، بازیکنان، هم پستی ها یا افرادی که کنارشان بازی می کنند، باعث شود شرایط برایشان خوب پیش برود و نتوانند عملکردی که خودشان دوست دارند را به نمایش بگذارند. ولی تمام بازیکنانی که نیم فصل اول در تیم ما بودند، تلاش کردند بهترین عملکرد را از خودشان به نمایش بگذارند. شاید در خیلی از بازی ها نتوانستند آن چیزی که مدنظر ما و خودشان است را به نمایش بگذارند. هیچ مشکلی نیست. به هر حال ما از این اتفاقات در فوتبال دیده ایم. هیچ تضمینی در فوتبال وجود ندارد که هر بازیکنی پس از انتقال به باشگاه جدیدی، دوباره بهترین باشد یا بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد و می تواند برعکس آن نیز رخ دهد. اینها را در فوتبال دنیا دیده ایم و در لیگ ایران نیز قطعا نمونه های بیشتری را داریم می بینیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *