اسامی دستگاه‌های متخلف در موضوع اتصال به پنجره ملی خدمات هوشمند منتشر شد

15:47 - 07 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۲۲۰۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اعلام اسامی دستگاه‌های متخلف در موضوع اتصال به پنجره ملی خدمات هوشمند، گفت: دستگاه‌های متخلف تا زمان ارسال نامه به نهادهای نظارتی می‌توانند از فرصت چند روزه برای پیوستن به این درگاه استفاده کنند.

خبرگزاری میزان _ رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با شبکه خبر در رابطه با دستگاه‌های متخلف در موضوع اتصال به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت، گفت: سازمان نهضت سواد آموزی، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، مرکز ملی رقابت، سازمان جمع‌آوری فروش اموال تملیکی، سازمان اورژانس کشور، شرکت پشتیبانی امور دام کشور، شرکت بازرگانی دولتی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات و سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی تا کنون به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت متصل نشده‌اند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های مذکور حتی از طریق درگاه ملی مجوزها به این پنجره ملی نپیوسته‌اند که این دستگاه‌ها باید به مراجع نظارتی معرفی شوند.

جواد موحد، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات نیز در این رابطه گفت: اسامی این دستگاه‌ها را در اختیار کمیسیون اصل 90، سازمان بازرسی و کمیته نظارتی در شورای اجرایی قرار خواهیم داد.

همچنین باقری اصل در خصوص تلاش برخی از دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره ملی خدمات هوشمند، گفت: تا زمان ارسال نامه به نهادهای نظارتی دستگاه‌ها می‌توانند از این فرصت چند روزه استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها باید تا اتمام سال، 50 درصد خدمات را با این سامانه ارائه دهند، اعلام کرد: همچنین 5 درصد خدمات دستگاه‌ها باید هوشمند شود، با این تعبیر که متقاضی بدون حضور و ارائه هیچ نوع مدرکی بتواند بر اساس استعلامات برخط و آنی خدمت خود را دریافت کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *