بازداشت 73 عضو شرکت‌های هرمی/ استفاده بسیاری از شرکت‌های هرمی از شعارهای بازاریابی شبکه‌ای

15:27 - 07 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۲۱۶۵
رئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: بسیاری از شرکت‌های هرمی با استفاده از شعارها و تبلیغات بازاریابی شبکه ای در حال جذب جوانان هستند اما هیچ کدام از آنها شرکت های بازریابی شبکه ای نبوده و حتی مجوزی در این خصوص فعالیت ندارند.

خبرگزاری میزان - سردار محمد قنبری بیان کرد: در راستای طرح شناسایی و پلمب شرکت های بازاریابی شبکه ای غیرمجاز و دسیسه های هرمی، مرحله ششم این طرح با استفاده از امکانات و ظرفیت پلیس های تخصصی به مدت 6 روز از 12 تا 17 آذر ماه سال جاری در سراسر کشور به مرحله اجراء درآمد.

وی افزود: در این خصوص 73 نفر دستگیر و 7 شرکت بازاریابی شبکه ای غیرمجاز و 11 مکان دسیسه های هرمی پلمب شده است.

رئیس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: بیشترین آمار دستگیری و کشفیات به ترتیب مربوط به استان‌های تهران (20 نفر)، گیلان (17 نفر)، خراسان رضوی (16 نفر)، اصفهان (5 نفر)، کرمانشاه (4 نفر) و البرز (3 نفر) است.

بیشتربخوانید

فروش چندباره زمین یک اداره دولتی پس از جعل اسناد/ متهم در شهرقدس بازداشت شد

وی افزود: بسیاری از شرکت‌های هرمی با استفاده از شعارها و تبلیغات بازاریابی شبکه ای در حال جذب جوانان هستند اما هیچ کدام از آنها شرکت‌های بازریابی شبکه ای نبوده و حتی مجوزی در خصوص فعالیت ندارند.

سردار قنبری ضمن توصیه به هموطنان مبنی بر اینکه به هر شرکتی که از طریق فضای مجازی با عنوان بازاریابی هستند اعتماد نکنند، گفت: امید است شهروندان عزیز به ویژه جوانان تحصیل کرده و جویای کار تجارب تلخ افراد فریب خورده شرکت های هرمی را سرلوحه خود قرار دهند تا زمینه برای سودجویی افراد شیاد و کلاهبردار بسته شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *