عرضه اوراق گواهی سپرده با سود ۲۳٪ در ۲۵ بانک

14:55 - 07 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۲۰۸۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
بر اساس اعلام بانک مرکزی اوراق گواهی سپرده مدت‌دار با نرخ سود ۲۳ درصد و معاف از مالیات، هم اکنون در ۲۵ بانک عرضه می‌شود .

خبرگزاری میزان _ بانک مرکزی با صدور مجور انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار برای هشت بانک؛ ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، کارآفرین، صادرات ایران، دی و پست بانک و افزوده شدن این بانک‌ها به مجموع ۱۷ بانکی که پیش از این مجور صدور این گواهی را داشتند، تعداد بانک‌های ارائه کننده این گواهی به ۲۵ بانک رسید.

گفتنی است پیش از این بانک‌های ملی ایران، مسکن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، خاورمیانه، پاسارگاد، پارسیان، سینا، سامان، اقتصاد نوین، شهر، ایران‌زمین، سرمایه، گردشگری، ایران و ونزوئلا و همچنین مؤسسات اعتباری نور و ملل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بودند که از بانک مرکزی مجوز انتشار این اوراق را دریافت کرده‌ بودند.همچنین  تقاضای مابقی بانک ها در این زمینه نیز در حال ارسال به بانک مرکزی است.

مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در نشست روز سوم دی‌ماه سال جاری هیئت عامل بانک مرکزی تصویب و در همان روز به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

به گزارش بانک مرکزی، این اوراق با نرخ سود علی‌الحساب 23 درصد منتشر می‌شود و فروش آن صرفاً برای افراد حقیقی ایرانی بالای 18 سال مجاز است مدت این اوراق حداکثر یکساله است. اما این بانک به بانک‌ها این اجازه را داده است که این اوراق را با سررسید‌های زیر یکسال نیز منتشر کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *