سبقت سوسیس و کالباس از گوشت!

13:55 - 07 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۱۸۵۱
بررسی‌ها نشان می‌دهد ارزش هر کیلو کالباس موجود در بازار در کمترین حالت ممکن، کمی بیش از ۴۵۰ هزار است که این عدد معادل قیمت دو کیلو گوشت سردست گوسفندی است.

خبرگزاری میزان _ فرارو نوشت: کالباس ۹۰ درصد گوشت قرمز آندره در بسته‌های ۳۰۰ گرمی تقریبا ۱۳۶ هزار تومان فروخته می‌شود؛ یکی از گران‌ترین و محبوب‌ترین کالباس‌ها در سوپرمارکت‌ها که خرید هر کیلو از آن ۴۵۳ هزار تومان آب می‌خورد و معادل ارزش دو کیلو گوشت سردست گوسفندی یا سه کیلو گوشت آبگوشتی گوسفندی است.

در سوپرمارکت‌ها یکی از کالباس‌هایی که فروش بیشتری دارد، کالباس ۹۰ درصد شرکت مهیاپروتئین است. این یکی در بسته‌های ۲۵۰ گرمی، ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود که می‌توانیم قیمت هر کیلو از آن را حدود ۳۳۰ هزار تومان بدانیم.

از همین برند مهیاپروتئین در غرفه محصولات پروتئینی بسته‌های یک کیلویی گوشت چرخ‌کرده گوساله و گوسفندی را با قیمت ۱۹۳ هزار تومان می‌بینیم. ران گوساله مهیا پروتئین کیلویی ۲۵۷ هزار تومان فروخته می‌شود و بسته‌های یک کیلویی ران گوسفندی مهیاپروتئین را می‌شود ۳۱۰ هزار تومان خرید که همه آن‌ها قیمت کمتری نسبت به یک کیلو کالباس مهیاپروتئین دارند.

کالباس ۹۰ درصد مرغ هایزم از نظر سوپرمارکت‌ها جزو انواع کالباس‌های پر‌فروش به‌حساب می‌آید و با وزن ۲۵۰ گرم حدود ۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. یعنی تقریبا کیلویی ۲۰۰ هزار تومان درحالی که بسته‌های ۱.۸ کیلویی سینه بدون پوست مرغ را کمتر از ۱۸۰ هزار تومان، بسته‌های ۱.۸ کیلویی مغز ران مرغ را تقریبا ۱۷۰ هزار تومان و بسته‌های ۹۰۰ گرمی فیله مرغ را حدود ۱۳۵ هزار تومان می‌فروشند.

اما یکی از ارزان‌ترین کالباس‌های موجود در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها را برند سولیکو در بسته‌های ۳۰۰ گرمی با قیمت ۵۱ هزار تومان تولید می‌کند که می‌توانیم قیمت هر کیلو از آن را تقریبا ۱۷۰ هزار تومان بدانیم. در همین محدوده قیمت می‌شود بسته‌های ۲۵۰ گرمی کالباس مرغ برند فارسی یا کالباس کراکف سولیکو را خرید.

در طرف مقابل کالباس نیم‌کیلویی ۹۰ درصد آندره که یکی از گرا‌نترین انتخاب‌هاست، تقریبا ۲۰۱ هزار تومان فروخته می‌شود و خرید یک کیلو از آن کمی بیش از ۴۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

یکی از گران‌ترین سوسیس‌های فعلی در سوپرمارکت‌ها را برند آندره با اسم هات‌داگ رویال ۹۰ درصد گوشت قرمز راهی بازار کرده است. خرید هر کیلو از آن به شکل فله‌ای معادل ۳۳۰ هزار تومان تمام می‌شود.

در آخرین آمار‌های رسمی متوسط قیمت یک کیلو گوشت گوساله ۲۱۳ هزار تومان بوده و الان می‌شود با ۳۲۰ هزار تومان یک کیلو استیک راسته گوساله یا یک کیلو راسته گوساله را تقریبا ۳۱۰ هزار تومان خرید.

آنطور که فروشنده‌های سوپرمارکت‌ها و فروشنده‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌گویند، کوکتل ۹۰ درصد آندره هم با همین قیمت و هات‌داگ ۷۰ درصد آندره جزو مدل‌های گران‌قیمت به‌شمار می‌روند که هات‌داگ ۷۰ درصد آندره کیلویی ۲۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود و ارزش آن تقریبا با بسته‌های یک کیلویی گوشت مخلوط گوساله برابر است و از بسته‌های یک کیلویی گوشت آبگوشتی و گوشت چرخ‌کرده گران‌تر فروخته می‌شود.

کوکتل انگشتی سولیکو که در بسته‌های ۵۰۰ گرمی فروخته می‌شود، توانسته یکی از فروش‌ترین سوسیس‌ها در بازار باشد.

قیمت آن تقریبا ۹۰ هزار تومان است و می‌توانیم ارزش هر کیلو از آن را ۱۸۰ هزار تومان بدانیم. کوکتل دودی هایزم هم با همین وزن یکی دیگر از سوسیس‌های محبوب در سوپرمارکت‌ها بوده و این یکی را با قیمت کمتری یعنی ۵۶ هزار تومان می‌فروشند که یک کیلو از آن معادل ۱۱۲ هزار تومان است.

اتفاقا همین مدل را می‌توانیم یکی از ارزان‌ترین انتخاب‌ها بدانیم. سوسیس هات‌داگ ۷۰ درصد گوشت قرمز آندره یکی دیگر مدل‌های ارزان‌قیمت در سوپرمارکت‌ها محسوب می‌شود و خرید فله‌ای هر کیلو از آن معادل ۱۷۰ هزار تومان تمام می‌شود.

قیمت انواع سوسیس و کالباس
برندوزنقیمت
کالباس ۹۰ درصد گوشت آندره۳۰۰ گرم۱۳۶ هزار تومان
کالباس ۹۰ درصد گوشت مهیاپروتئین۲۵۰ گرم۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان
کالباس ۹۰ درصد مرغ هایزم۲۵۰ گرم۵۰ هزار تومان
کالباس مرغ سولیکو۳۰۰ گرم۵۱ هزار تومان
هات‌داگ ۹۰ درصد آندرهیک کیلو۳۳۰ هزار تومان
هات‌داگ ۷۰ درصد آندرهیک کیلو۲۲۵ هزار تومان
کوکتل انگشتی سولیکونیم کیلو۹۰ هزار تومان
کوکتل دودی هایزمنیم کیلو۵۶ هزار تومان

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: گوشت کالباس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *