صدور هشدار سطح نارنجی برای نواحی جنوبی کشور

9:53 - 06 دی 1401
کد خبر: ۴۵۷۰۳۹۱
دسته بندی: جامعه ، عمومی
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام صدور هشدار نارنجی برای برخی نواحی جنوب و جنوب شرقی کشور اعلام کرد: بارش ها می تواند همراه با آب گرفتگی معابر ، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها ، بارش برف و کولاک و انسداد جاده های روستایی در نواحی کوهستانی را به همراه داشته باشد.

خبرگزاری میزان - فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی را برای امروز ششم دیماه و روزهای آتی تشریح کرد و گفت: امروز در استانهای واقع در سواحل دریای خزر بارش باران پراکنده باران پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه در نواحی جنوبی کشور با نفوذ سامانه بارشی شاهد بارش باران خواهیم بود افزود: بارش در نقاط مرتفع این نواحی میتواند به صورت برف تداوم یابد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی فردا بارش ها در نواحی شمالی کشور کاهش ولی در سایر نواحی کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

گودرزی با اعلام اینکه امروز در برخی نواحی شاهد بارش خواهیم بود گفت: بارش ها از روز پنجشنبه در نواحی شمالی کشور مجددا آغاز خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی برای برخی نواحی جنوب و جنوب شرقی کشور اعلام کرد: این بارش ها می تواند همراه با آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها ،  بارش برف و کولاک و انسداد جاده های روستایی در نواحی کوهستانی را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش آلاینده ها در شهرهای بزرگ تصریح کرد: امروز در شهرهای تهران، کرج، ارومیه و تبریز افزایش آلاینده ها پیش بینی می شود و هوا برای گروه های حساس این مناطق ناسالم است لذا مردم برای حفظ سلامت خود از تردد و ورزش کردن در سطح شهر خودداری کنند.

گودرزی بیشینه دمای امروز تهران را ۹درجه بالای صفر پیش بینی کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *