انجام غربالگری پیشرفته ناباروری در شهرهای کوچک

13:30 - 05 دی 1401
کد خبر: ۴۵۶۹۷۳۱
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از انجام غربالگری پیشرفته ناباروری در شهرهای کوچک خبر داد و گفت: در راستای عدالت در دسترسی، زوج های نابارور در این شهرها شناسایی و توسط تیم های تخصصی ویزیت و برای درمان آنها برنامه ریزی خواهد شد.

خبرگزاری میزان – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، امیرحسام علیرضایی، در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار کرد: مطابق ماده 41 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، باید نسبت به تجهیز یا راه اندازی حداقل یک مرکز تخصصی درمان ناباروری سطح دو در دانشگاه های علوم پزشکی و حداقل یک مرکز درمان ناباروری سطح سه به ازای هر استان اعم از دولتی و عمومی غیردولتی اقدام کرد. 

وی با بیان اینکه ایجاد مراکز درمان ناباروری در قالب نظام سطح بندی خدمات متناسب با الگوی جمعیتی صورت خواهد گرفت، افزود: در راستای عدالت در دسترسی، طرح غربالگری پیشرفته ناباروری در شهرهای کوچک انجام خواهد شد؛ زوج های نابارور در این شهرها شناسایی و توسط تیم های تخصصی ویزیت و برای درمان آنها برنامه ریزی خواهد شد.

علیرضایی در ادامه خاطر نشان کرد: بحث کنترل کیفی بسیار مهم بوده و لازم است که در تمام مراکز سطح سه این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *