گرشاسبی: باید از علم به روز داوری استفاده کنیم/ اگر از VAR استفاده نکنیم به مشکل می‌خوریم

12:23 - 05 دی 1401
کد خبر: ۴۵۶۹۵۸۷
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در خصوص وجود سیستم کمک داور ویدیویی گفت: بدون شک وجود این سیستم به فوتبال و روند رو به رشد آن کمک بسزایی می کند.

خبرگزاری میزان - به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حمیدرضا گرشاسبی، در خصوص وجود سیستم کمک داور ویدیویی و جلسه‌ای که با رییس فدراسیون فوتبال در این باره برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه حضور VAR در کشور الزام شده و با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا تمامی کشورهای عضو فوتبال باید از این سیستم در تمامی مسابقات خود استفاده ‌کنند، ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید از علم به روز داوری استفاده کنیم. در شان فوتبال ما نیست که این سیستم در کشور وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بدون شک علم روز داوری در این سیستم وجود داشته و ما از آن به دور هستیم، عنوان کرد: برخی از باشگاه‌ها زیرساخت‌های سیستم کمک داور ویدیویی را داشته و برخی ندارند و برای آنها هزینه‌هایی در بر خواهد داشت. باید هرچه زودتر در این زمینه اقدام کنیم تا بتوانیم بهره لازم را از این سیستم به روز ببریم. پیشنهاد من به رئیس فدراسیون این است که دستورات لازم را برای استان‌هایی که میزبان لیگ برتر فوتبال هستند ارائه دهد تا بتوانند در بودجه کلان استانها و یا لیگ برتر این امر را ببینند و کمک کنند تا باشگاه‌ها از این موضوع بهره ببرند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان اضافه کرد: قطعاً اگر در لیگ برتر از این سیستم استفاده نکنیم با مشکل مواجه می‌شویم همانطور که می‌دانید از این پس اگر داوران ایران از این سیستم در مسابقات استفاده نکنند، نمی‌تواند در رقابت‌های بین‌المللی حضور داشته باشند و این امر باعث می‌شود که در فوتبال ما فاصله ایجاد گردد.

گرشاسبی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی و استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی باعث می شود تا خیال هواداران نیز راحت و از میزان حساسیت در زمینه داوری کاسته شود.

انتهای پیام/


برچسب ها: فوتبال فوتبال

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *