پرونده اختلاف ملکی با کمک شورای حل اختلاف دزفول پس از 15 سال به سازش ختم شد

9:33 - 04 دی 1401
کد خبر: ۴۵۶۷۴۰۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: به همت رئیس دادگستری دزفول و اعضای شعبه 12 شورای حل اختلاف این شهرستان، پرونده اختلاف ملکی بین اهالی سه روستا در بخش مرکزی دزفول پس از 15 سال به صلح و سازش انجامید.


علی دهقانی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: 15 سال پیش اختلافی بین اهالی سه روستا در بخش مرکزی این شهرستان بر سر زمین‌های کشاورزی اتفاق می‌افتد که منجر به ایجاد تنش و تشکیل پرونده‌های متعدد در دادسرا و دادگاه دزفول می‌شود.

وی افزود: باتوجه به اهمیت موضوع و درخواست مکرر اهالی این روستاها مبنی بر حل و فصل معضل پیش آمده به‌صورت مسالمت آمیز، پرونده جهت ایجاد صلح و سازش به شعبه 12 شورای حل اختلاف دزفول ارجاع شد.

دهقانی گفت: رئیس دادگستری دزفول و اعضای این شعبه با دعوت بزرگان و ریش سفیدان طرف دعوا و استفاده از ظرفیت ستاد صبر و همیاران صلح و با برگزاری جلسات متعدد، زمینه را برای مصالحه فراهم کردند و در جلسه‌ مشترکی این پرونده پس از 15 سال اختلاف و کشمکش منتهی به صلح و سازش شد.

وی گفت: شوراهای حل اختلاف ظرفیت بسیار خوبی در حل و فصل دعاوی مردم و پیشگیری از وقوع جرم دارند و باید از ظرفیت این نهاد به‌طور شایسته بهره برد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *