رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

فرصت ده روزه شهروندان تهرانی برای مشارکت در پروژه‌های منطقه‌ای

13:38 - 03 دی 1401
کد خبر: ۴۵۶۶۴۸۰
شهردار تهران گفت: از شهروندان درخواست می کنیم در طرحی که از سوم تا سیزدهم دی ماه برگزار می‌شود مشارکت فعال داشته باشند تا مقدمه‌ای برای مشارکت‌های بعدی و توسعه فعالیت‌های منطقه‌ای و محله‌ای باشد.

خبرگزاری میزان – به گزارش پایگاه خبری شهر، علیرضا زاکانی در آیین افتتاح ۸ پروژه شهری و رونمایی از سامانه «من شهردارم» که در هجدهمین شنبه های امید و افتخار انجام شد، با اشاره به اینکه به اقتضای جلسه برنامه و بودجه در دولت توفیق حضور در چند برنامه پیشین را نداشتیم و خشنودیم که امروز افتخار داریم این پروژه بزرگ را با هم افتتاح کنیم، اظهار کرد: برای بنده امروز مایه بهجت و شادی است به عنوان کسی که فرزند ری است و ریشه و اصل و نسب خود را در ری و قبله تهران دارد؛ این گام بلند در جهت رونمایی از یک اثر موثر در گذشته و حال شهر تهران و این کارخانه را برداشته ایم.

وی با بیان اینکه شهر تهران به جز پایتخت بودن، هویت ثانویه ای ندارد، افزود: تهران نیازمند خلق هویت های موثر است که یکی از این هویت ها هویت فناورانه است. تهران بیشترین و بهترین دانشگاه ها و اندیشکده ها را درون خود دارد و بهره مندی از این دانش برای گره گشایی از زندگی مردم و نوآوری و خلاقیت در تسریع پیشرفت شهر و الگوسازی شهر برای ما یک موضوع جدی است. از این رو توجه ما به ایجاد این زیرساخت ها است؛ زیرساخت هایی که در آن اهل دانش ما را از میانبرها به قله های مدنظر می رسانند.

وی گفت: طرحی از سوم تا ۱۳ دی در مدیریت شهری پیگیری می شود، در رابطه با مشارکت مردم که در بودجه ۱۴۰۱ فصل خوبی برای پروژه های منطقه ای و محله ای دیده شده و ۲ هزار میلیارد تومان امکان در نظر گرفته شد و بیش از ۳ هزار طرح در آن دیده شده است تا در این طرح اولویت دادن طرح ها را مبتنی بر نظر مردم دنبال کنیم و مقدمه آن با طرحی در هفته گذشته تحت عنوان "من شهردارم" آغاز شد و در این دهه نظرات مردم پیرامون طرحهای منطقه ای اطراف شان را دریافت می کنیم.

زاکانی عنوان کرد: از شهروندان درخواست می کنیم در این طرح مشارکت فعال داشته باشند تا مقدمه مشارکت های بعدی و توسعه فعالیت های منطقه ای و محله ای باشد و سطح خدمتگزاری را برای خودمان بیشتر از امروز فراهم کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *