اعلام فهرست داوران بین‌المللی کشتی/ ۱۵ داور ایرانی ارتقاء درجه گرفتند؛ ۵ داور بازنشسته شدند

11:37 - 03 دی 1401
کد خبر: ۴۵۶۶۲۵۷
در پایان سال میلادی 2022، کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی اسامی داوران بین‌المللی خود را اعلام کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، بر این اساس محمد مصلایی‌پور، رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی که چندی پیش به عضویت کمیسیون داوری اتحادیه جهانی درآمد و عنوان مدرسی را دریافت کرد، از لیست داوران المپیکی خارج شده و به سمت مدرسی ارتقاء پیدا کرد.

کامران سلطانی‌زاده داور تهرانی از درجه یک به S1 ارتقا پیدا کرده است تا در کنار مهدی بشیرزاده، نیما صادقی و سعید عباسی چهار داور درجه S1 ایران باشند.

در حال حاضر تنها ۶ کشور ایران، کانادا، آلمان، قزاقستان، لهستان و ترکیه دارای ۴ داور با درجه S۱ هستند.

همچنین در فهرست جدید اتحادیه جهانی، محمود ستوده از لرستان و میلاد قلاوند از اروند به درجه یک بین‌المللی ارتقاء پیدا کردند.

امین رضاپور از گیلان، دانیال بابایی از مازندران، امین تادین از خوزستان، ابوالفضل عقیلی از لرستان، حامد علیزاده از بوشهر، صابر آتش پیکر از مازندران، سیدنصرت‌الله فتحی از کهگیلویه و بویر احمد، میثم قوتی از تهران، عدنان خدامرادی از کردستان، جواد واحدی از تهران و سیدمیثم ساداتی از مازندران نیز درجه دو بین‌المللی را دریافت کردند.

محمد ابراهیم امامی داور درجه یک بین‌المللی از تهران، محمدرضا مستجیری داور درجه دو بین‌المللی از البرز، محمدحسین محمدپور از کرمان و صمدی‎زاده از مازندران هر دو داور درجه سه بازنشسته شدند.

لازم به ذکر است امامی با توجه به سوابق درخشانش از سوی اتحادیه جهانی با درجه افتخاری بازنشسته شد.

اردوان صاحب داور درجه یک بین‌المللی نیز به درخواست خودش با قضاوت در مسابقات نوجوانان جهان در ایتالیا، از دنیای داوری خداحافظی کرد.

در حال حاضر ایران یک مدرس، چهار داور المپیکی، ۲۹ داور درجه یک بین‌المللی، ۴۹ داور درجه 2 بین‌المللی و ۳۸ داور درجه 3 بین‌المللی در فهرست داوران بین‌المللی اتحادیه جهانی دارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: کشتی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *