وزیر امور خارجه در مصاحبه با میزان مطرح کرد؛ پیشنهاد نخست وزیر عراق برای شکل گیری گفت‎وگوهای ایران و مصر

10:01 - 03 دی 1401
کد خبر: ۴۵۶۶۰۱۹
وزیر امور خارجه در مصاحبه با میزان مطرح کرد؛ پیشنهاد نخست وزیر عراق برای شکل گیری گفت‎وگوهای ایران و مصر
وزیر امور خارجه می‎گوید که نخست وزیر عراق در جریان نشست بغداد2 پیشنهاد گفت‎وگوی ایران و مصر را در سطوح سیاسی و امنیتی مطرح کرده است.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری میزان ضمن اشاره به شرکت در نشست بغداد2 در اردن، گفت: در گفت‎وگویی که با آقای السودانی، نخست وزیر عراق داشتیم وی ایده‎هایی را مطرح کردند که عراق بتواند نقش منطقه‎ای خود را برای تقویت همکاری‎های منطقه‎ای ایفا کند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه نخست وزیر عراق در این نشست تمایل و پیشنهادی مبنی بر اینکه گفت‎وگوهای ایران و مصر در سطوح امنیتی و سیاسی آغاز شود و منجر به تقویت روابط تهران و قاهره شود، مطرح کرد، اظهار کرد: من از این ایده نخست وزیر عراق استقبال کردم.

امیرعبداللهیان، افزود که آقای السودانی قرار است که در این رابطه در هفته‎های آینده اقداماتی انجام دهد.

وزیر امور خارجه در بخش دیگری گفت: قرار است که این موضوع را در راستای نقش منطقه‎ای عراق برای کمک به تقویت گفت‎وگو و همکاری‎ها پیگیری کنیم.

بیشتر بخوانید:

برگزاری نشست «بغداد۲» در اردن/امیرعبداللهیان: ایران پاکترین خون‎ها را برای دفاع از امنیت و ثبات منطقه تقدیم کرده/دیدارهای وزیر امور خارجه با مقامات چندین کشور/اعلام آمادگی عربستان برای ادامه گفت‎وگوها

در پی دعوت رسمی به عمل آمده از رئیس جمهور کشورمان جهت مشارکت در اجلاس بغداد ۲ در اردن، وزیر امور خارجه به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در نشست بغداد2 در اردن شرکت کرد.

امیرعبداللهیان روز سه شنبه گذشته وارد امان، پایتخت اردن شد و مورد استقبال مقام‎های این کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری میزان به اردن، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در حاشیه کنفرانس همکاری و شراکت «بغداد ۲» در اردن، با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، فواد حسین، وزیر خارجه عراق، شیخ سالم عبدالله الصباح، و‌زیر خارجه کویت، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و بدر بن سیف البوسعیدی وزیر خارجه عمان، دیدار و گفت‎وگو کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *