مدیریت ترامپ به ضرر کارگران آمریکایی تمام شد

۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵:۵۸
کد خبر: ۴۵۶۵۳۳
تارنمای روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: به رغم آمار ارائه شده از سوی کاخ سفید مبنی بر رونق بازار کار در آمریکا، درآمد کارگران آمریکایی در دوره ریاست جمهوری ترامپ کاهش یافته است.
مدیریت ترامپ به ضرر کارگران آمریکایی تمام شدبه گزارش گروه فضای مجازی ،روزنامه آمریکایی واشنگتن پست تصریح کرد: تیم اقتصادی ترامپ همچون هر دولت دیگری اطلاعات درآمدی مثبت اداره آمار کار آمریکا را که نشانگر افزایش دستمزد‌ها است، در شکل تبلیغاتی و همچون یگ شو تلویزیونی ارایه می‌دهد. این آمار گمراه کننده بوده و به جای نمایش درآمد یک کارگر معمولی، «میانگین درآمد» تمامی کارگران را نمایش می‌دهند؛ در دوره‌های افزایش نابرابری، کارگران حرفه ای، میانگین کل درآمد کارگران را افزایش می‌دهند، اما با مراجعه به آمار این اداره از درآمد یک کارگر معمولی، تمام این دستاورد‌ها ناپدید می‌شوند.

واشنگتن پست در ادامه با «تردستی» خواندن آمار‌های دولتی ارائه شده، نوشت: در آمار‌های ارائه شده از سوی کاخ سفید، مولفه تورم در نظر گرفته نشده است. با تطبیق دستمزد یک کارگر معمولی با تورم موجود، توهم پیشرفت از بین می‌رود.در آمار کاخ سفید، میانگین درآمد‌ها از ۸۹۴.۰۶ دلار در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ (دی بهمن ۱۳۹۵) به ۹۳۷.۰۲ دلار در اوت ۲۰۱۸ (مرداد-شهریور ۹۷) افزایش یافته است. اما در این میان بر سر درآمد افرادی که در میانه‌ی پراکندگی درآمدی قرار دارند، چه می‌آید؟

اداره آمار کار آمریکا آمار متفاوتی در این باره ارایه می‌دهد که تصویر متفاوتی را ترسیم می‌کند. درآمد یک کارگر معمولی به مدت بیش از ۱۸ ماه به طور هفتگی تنها ۱۱ دلار افزایش یافته است که به زحمت یک چهارم آن افزایشی است که کاخ سفید از آن دم می‌زند.این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: اهمیت درآمد افراد در فعالیت‌هایی است که می‌توانند با آن پول انجام دهند و تورم به تدریج قدرت خرید و پس انداز ما را از بین برده است.وضعیت کارگران در میانه‌ی پراکندگی درآمدی، در دوره ریاست جمهوری ترامپ نسبت به دوره ریاست جمهوری اوباما، بدتر شده است. درست است که پایین آمدن نرخ بیکاری جای خوشحالی دارد، اما کارگران آمریکایی برای خوشحال نبودن دلیل خوبی دارند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *