وزیر امور خارجه: دخالت‌های اروپا برای ایران قابل قبول نیست

۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲:۰۲
کد خبر: ۴۵۶۵۱۸۲
وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای اسپانیایی خود، تأکید کرد: در منطقه ما، ایران یکی از قوی ترین دموکراسی‌ها را دارد و این که اروپا بخواهد به صورت یک سویه مسائل را ببیند و به دخالت های خود ادامه دهد، برای ما قابل قبول نیست.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه در پاسخ به تماس تلفنی خوزه مانوئل آلبارس، همتای اسپانیایی خود، در مورد مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو با انتقاد از اقدام نادرست کشورهای غربی در لغو عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون مقام زن، این اقدام را نشانگر تلاش برای از بین بردن فرصت گفتگو دانست.

امیرعبداللهیان تأکید کرد: در منطقه ما، ایران یکی از قوی ترین دموکراسی‌ها را دارد و این که اروپا بخواهد به صورت یک سویه مسائل را ببیند و به دخالت های خود ادامه دهد، برای ما قابل قبول نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین، آغاز سال نو میلادی را به دولت و مردم اسپانیا تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد سال آینده سالی توأم با صلح و ثبات برای همه مردم دنیا باشد و شاهد گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و مادرید در عرصه های مختلف باشیم.

خوزه مانوئل آلبارس، وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در این گفتگو، دیدگاه های خود را در مورد مسائل مورد اهتمام مشترک مطرح و متقابلا سال نو را به مردم و دولت ایران به خصوص مسیحیان تبریک گفت.

وزیر امور خارجه اسپانیا همچنین بر اهتمام دولت اسپانیا برای تداوم گفت و گو و گسترش روابط با ایران تاکید کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *