«ماسک» از ریاست توییتر کناره‌گیری می‎کند

۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰:۲۸
کد خبر: ۴۵۶۴۴۵۰
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
مالک توییتر تایید کرد که از سمت مدیرعاملی شرکت کناره‌گیری خواهد کرد.

خبرگزاری میزان - «ایلان ماسک»، مالک توییتر تایید کرد که از سمت مدیرعاملی شرکت کناره‌گیری خواهد کرد، اما تنها زمانی که جانشینی را برای این پست پیدا کند.

وی برای اولین بار به نظرسنجی توییتری که در این هفته انجام داد و در آن میلیون‌ها کاربر به برکناری او رای دادند، اشاره کرد.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، «ماسک»، می‎گوید: به محض اینکه کسی را به اندازه کافی «احمق» پیدا کنم که بتواند این کار را بپذیرد، استعفا خواهم کرد.

وی افزود که پس از استعفای خود از سمت مدیرعاملی، «تیم‌های نرم‌افزار و سرورها» را در توییتر اداره می‌کند، که نشان می‌دهد او ممکن است به اعمال نفوذ قابل توجهی بر تصمیم‌گیری این شرکت ادامه دهد.

این اعلامیه پس از بیش از یک روز سکوت «ماسک» در مورد نظرسنجی پس از نتیجه آن منتشر شد.

روز دوشنبه، پس از رای بیش از 17 میلیون کاربر، یعنی 57.5 درصد از آنها گفتند که «ایلان ماسک» باید استعفا کند، او تنها به طور غیرمستقیم به نتایج پرداخت.  

او پیشنهاد کرد که نظرسنجی‌های آینده توییتر را می‌توان به کاربران دارای حساب کاربری Twitter Blue، این شرکت محدود کرد.

توییتر تحت مدیریت «ایلان ماسک»، بیشتر کارکنان خود را اخراج کرده، تبلیغ‌کنندگان بزرگ را از خود دور کرده و از بازگشت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق به این پلتفرم پس از تعلیق وی در پی شورش‌های ششم ژانویه استقبال کرده است.

«ماسک» کارمندان باقیمانده را وادار کرد تا متعهد شوند که در کار خود بسیار سخت‌کوش شوند و اجرای سیاست توییتر در برابر اطلاعات نادرست کرونا را متوقف کرد.

انتقادات فزاینده از ماسک در نظرسنجی روز یکشنبه به اوج خود رسید؛ نظرسنجی که به عنوان یک همه پرسی موثر، اگر چه غیرعلمی، در مورد نحوه مدیریت «ماسک» در این شرکت از زمان نهایی شدن خرید توییتر در اواخر اکتبر، عمل کرد.  

در همین حال، شرکت توییتر توسط 100 کارمند سابق به تخلفات قانونی مختلف ناشی از تصاحب «ایلان ماسک» بر این شرکت، از جمله هدف قرار دادن زنان برای اخراج و عدم پرداخت تعهدات خود، متهم شد.

«شانون لیس ریوردان»، وکیل کارکنان، گفت که 100 درخواست برای داوری علیه توییتر ارائه کرده است که ادعاهایی مشابه با چهار دعوی دسته جمعی در دادگاه فدرال کالیفرنیا دارد.

«لیس ریوردان»، گفت که همه کارکنان توافق‌نامه‌هایی را امضا کردند تا اختلافات حقوقی علیه شرکت را در داوری به جای دادگاه مطرح کنند، که به این معنی است که آنها احتمالاً از شرکت در دعاوی گروهی منع خواهند شد.

توییتر در اوایل نوامبر تقریباً 3 هزار و 700 کارمند را در اقدامی به عنوان کاهش هزینه توسط ماسک، که 44 میلیارد دلار برای خرید پلتفرم رسانه اجتماعی پرداخت کرد، اخراج کرد و صدها نفر دیگر متعاقبا استعفا کردند.

انتهای پیام/


برچسب ها: ماسک توییتر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *