پیکر ۴۰۰ شهید گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در کشور تشییع می‌شود

11:06 - 30 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۶۳۸۷۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده سپاه تهران بزرگ‌ گفت: امسال نیز هم ‌چون سال‌های گذشته در روز شهادت حضرت زهرا میزبان ۴۰۰ شهید گمنام در تمام ‌استان‌ها خواهیم بود که از این‌ تعداد، ۲۰۰ شهید در تهران تشییع می‌شود.

خبرگزاری میزان - سردار «حسن حسن زاده» فرمانده سپاه تهران بزرگ‌ صبح امروز در نشست خبری تشییع ۴۰۰ شهید گمنام که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ ‌ایثار و‌ مقاومت و ایستادگی ‌به برکت هشت سال دفاع شکل گرفته به نحوی ‌که امروز خیلی از جوان‌ها در سراسر جهان این فرهنگ ‌و الگو را موثرترین راه مقابله با کفر و استکبار انتخاب کردند.

سردار حسن زاده ‌افزود: دفاع مقدس قله های ارزشمندی دارد که یکی ‌از آنها واژه شهید گمنام است؛ این عزیزان کسانی هستند که در دفاع مقدس جهاد کردند و به شهادت رسیدند اما نام و ‌نشانی از آنها وجود ندارد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ‌ ادامه داد: شهدای ما بواسطه عشق و علاقه به فاطمه الزهرا علاقمند بودند آنها هم ‌گمنام باشند از این روی‌ امسال نیز هم ‌چون سال های گذشته در روز شهادت حضرت زهرا میزبان ۴۰۰ شهید گمنام در تمام ‌استان ها خواهیم بود که از این‌ تعداد، ۲۰۰ شهید در تهران تشییع می شود که این ‌مراسم نیز ‌با حضور مردم در مقابل درب اصلی دانشگاه تهران‌ ساعت هشت صبح برگزار شده و از آنجا به سمت معراج شهدا حرکت می کنند.

وی ادامه داد: این ‌شهدا در مناطق عملیاتی بدر، رمضان، بیت المقدس، کربلای ۵ و ۶ بواسطه تفحص هایی که صورت ‌گرفته، به دست آمده اند.

سردار حسن زاده اضافه کرد: ۲۵۰ ایستگاه صلواتی نیز توسط هیات های مدهبی، بسیج و مردم برقرار است و در شب شهادت حضرت زهرا هم مراسم وداع در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از نماز ‌مغرب و عشا برگزار خواهد شد.

به گزارش دفاع پرس، فرمانده سپاه تهران بزرگ‌ با بیان‌اینکه جوانان و نوجوانان علاقمند به شهدا هستند، تاکید ‌کرد: مراسم خاکسپاری این ‌پیکرها بعد از تشییع از مقابل دانشگاه تهران در نقاط از قبل تعیین شده برگزار می‌شود که در تهران حدود ۱۸ نقطه خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *