دیدار امیرعبداللهیان و پادشاه اردن

19:45 - 29 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۶۳۱۸۳
وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به اردن با عبدالله دوم دیدار و گفت‎وگو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی میزان، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و عبدالله دوم، پادشاه اردن در حاشیه نشست بغداد2 در امان دیدار و گفت‎وگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان، در ادامه دیدارهای خود در حاشیه نشست بغداد۲ در اردن، شامگاه سه شنبه ۲۹ آذرماه، با عبدالله دوم، پادشاه اردن دیدار و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن قدردانی از برگزاری موفق نشست بغداد۲ توسط اردن، بر ضرورت توسعه همکاری‌های کشورهای منطقه جهت تقویت صلح، ثبات، امنیت و افزایش مراودات اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان، با تشریح زمینه‌های همکاری مشترک سیاسی و اقتصادی فیمابین، آمادگی ایران را برای گسترش روابط سیاسی و توسعه مراودات اقتصادی و تجاری با اردن اعلام کرد.

در این ملاقات که ولیعهد، نخست وزیر ، وزیر امور خارجه و برخی از مسوولان امنیتی اردن نیز حضور داشتند، پادشاه اردن با اشاره به نگاه توام با احترام مردم اردن به ایرانیان، خواستار آغاز فصل جدیدی از روابط دوجانبه و‌همکاری های منطقه ای میان دو‌کشور شد و سرنوشت محتوم کشورهای مسلمان منطقه را در همکاری و مشارکت در ایجاد ثبات و‌امنیت متقابل دانست.
در این ملاقات، وزیر امور خارجه کشورمان پیام کتبی آیت الله رئیسی را تسلیم پادشاه اردن کرد.

پادشاه اردن نیز از پیام صمیمانه آیت الله رئیسی تشکر کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *