کشف ۴۰۰ قبضه اسلحه در مرزهای استان خوزستان

16:38 - 28 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۶۱۱۶۵
فرمانده مرزبانی انتظامی کشور گفت: در سه ماهه گذشته ۴۰۰ قبضه اسلحه و ۸۰ هزار فشنگ در مناطق مختلف مرزی خوزستان کشف و ضبط شده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در بازدید از یگان های مرزی خرمشهر در جمع خبرنگاران، بیان کرد: در ۴۸ ساعت گذشته مرزبانان در هورالعظیم و منطقه عمومی خرمشهر در نقطه صفر مرزی در عملیات‌های گسترده موفق به کشف دو محموله قاچاق سلاح شدند.

وی افزود: در کشفیات شب گذشته مرزبانی استان خوزستان؛ مرزبانان 23 هزارو 773 فشنگ جنگی، ۳۳ هزار فشنگ سلاح جنگی از نوع m ۱۶، کلت کمری و کلاشینکف کشف شد و یکی از قاچاقچیان به هلاکت رسید و دو نفر از آنان دستگیر شدند.

سردار گودرزی با بیان اینکه افراد دستگیر شده به مراجع قضائی معرفی شدند، اظهار کرد: طی چند وقت گذشته اعضای ۱۹ باند قاچاق مهمات و سلاح هم در هورالعظیم با هوشیاری مرزبانان دستگیر و منهدم شده‌اند؛ این اقدامات مهم با همکاری مرزبانی کشور عراق، سربازان گمنام امام زمان (عج)، انتظامی و سپاه پاسداران محقق شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به اتفاقات اخیر عده‌ای هستند که می‌خواهند تنور اغتشاش را گرم کنند و با وارد کردن سلاح‌های قاچاق شرایط کشور را ناامن کنند، مرزبانان این افراد را در نقطه صفر مرزی زمین گیر کردند و ۷ تن از اشرار را نیز به هلاکت رساندند، تصریح کرد: در ۳ ماهه گذشته؛ ۴۰۰ قبضه اسلحه که عمده آنها اسلحه کلت کمری و ۸۰ هزار نوع فشنگ در اروند رود و مناطق مختلف مرزی خوزستان کشف و ضبط شده است.

سردار گودرزی گفت: مرزبانان ما در چابهار با یک گروه مسلح در بندر جاسک درگیر شده‌اند، ۳ نفر از قاچاقچیان را دستگیر کردند و ۵۰۰ کیلو انواع مواد مخدر از جمله مخدر صنعتی و سلاح و مهماتی که به دریا انداخته‌اند از آنان کشف شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *