تصمیم جدید دولت برای حمایت از خبرنگاران

10:11 - 28 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۶۰۲۲۱
عضو کمیسیون فرهنگی از تنظیم و تدوین لایحه‌ای در دولت برای حمایت از خبرنگاران خبر داد.

خبرگزاری میزان _ تسنیم نوشت: غلامرضا منتظری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تنضیم و تدوین لایحه‌ای برای حمایت از خبرنگاران در دولت، خبر داد و گفت: در  جلسه‌ای که با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتم عنوان شد که دولت در حال تدوین لایحه برای حمایت از خبرنگاران است و از آنها درخواست شد که یک نسخه از لایحه زودتر به کمیسیون فرهنگی به عنوان کمسیون تخصصی ارسال شود که بررسی‌های اولیه بر روی آن انجام شود تا مشمول مرور زمان نشود و در همین مجلس تکلیف آن مشخص شود.

وی با بیان اینکه محورهای کلی این لایحه درباره بیمه، مسکن، معیشت و رفاه برای خبرنگاران است، افزود:در این لایحه تلاش شده تا اقدامات حمایتی از خبرنگاران انجام شود و دغدغه‌های این قشر در حوزه‌های ذکر شده بر طرف شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تاکنون طرح‌ها و وعده‌های زیادی برای حل مشکل مسکن و بیمه خبرنگاران مطرح شده که محقق نشده‌اند، گفت: با این لایحه و تبدیل شدن آن به قانون و اجرای درست آن بسیاری از مشکلات خبرنگاران حل خواهد شد علاوه بر این مجلس نیز با طرح‌هایی که در حال بررسی آن است می‌تواند در حل چالش‌های این قشر اقداماتی انجام دهد.

منتظری با تاکید بر اینکه دولت باید حمایت‌های حداقلی را از خبرنگاران داشته باشد، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان متولی امر به این موضوع و مشکلات این قشر توجه ویژه‌ای داشته باشد؛ بیمه و مسکن خبرنگاران از مباحث و موضوعات در دولت‌های مختلف بوده است که امیدواریم این موضوعات در اولویت رسیدگی دولت فعلی قرار گیرد.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *