توقیف 4 برند از ظروف ملامین غیراستاندارد در تهران/ مشخصات ظروف غیراستاندارد

11:04 - 27 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۸۹۴۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
اداره‌ کل استاندارد استان تهران از شناسایی و توقیف 4 برند ظروف ملامین غیراستاندارد در بازار استان خبر داد.

خبرگزاری میزان _ در بازرسی کارشناسان استاندارد از یک واحد تولیدی در محدوده سه راه آدران، ظروف غذاخوری ملامین غیراستاندارد، با نام‌های تجارتی "بانو یزد" و "ستاره کویر یزد"، توقیف و صورتجلسه آن جهت اقدام قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

همچنین در جریان این بازرسی‌ها، ظروف غذاخوری ملامین، با نام‌های تجاری "اوپال جام" و "آیدا یزد"،  شناسایی و به دلیل نداشتن پروانه استاندارد، جهت انجام مراتب قانونی اقدام شد.

در خصوص بازرسی از بازار استان نیز، پس از مشاهده ظروف غذاخوری ملامین فاقد پروانه استاندارد، با نام‌های تجاری "اوپال جام" و "آیدا یزد"، به محل تولید در منطقه خاتون آباد مراجعه و محصولات با نام‌های تجاری مذکور در محل واحد تولیدی، به دلیل نداشتن پروانه استاندارد، توقیف و متخلف به دادگاه معرفی شد.

اداره کل استاندارد استان تهران با توصیه به شهروندان جهت خرید ظروف غذاخوری ملامین دارای علامت استاندارد و کد ردیابی ده رقمی که در پشت ظروف درج می‌شود، از آنان خواست که از خرید ظروف غذاخوری ملامین با قیمت ارزان‌تر، به دلیل استفاده از مواد بی‌کیفیت و غیرمجاز در فرآیند تولید، خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، لازم به ذکر است که امکان ردیابی ظروف خریداری‌شده، از طریق ارسال کد ردیابی ده رقمی به سامانه پیامکی 10001517 برای شهروندان گرامی امکان‌پذیر بوده و تولیدکنندگان دارای پروانه استاندارد، ملزم به درج کد ردیابی هستند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *